Jaki olej zalać...

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

Re: Jaki olej zalać...

#21

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Producenci zalecają wymianę płynu hamulcowego po kilku latach ile % to robi.Jeżdżą szrotami.
A jak ma sie ten przykład do przepalania oleju w ilościach 0.6/1000? Pokazałeś tym ze nie masz pojęcia o czym mówisz

Zeby ten przykład pasował to układ musiał by gubić płyn hamulcowy. Idac twoim tokiem rozumowania taki układ jest w pełni sprawny w moim rozumowaniu nie jest sprawny taki układ.
Poza tym przy "pomiarach" na 1000km.mogą być spore błędy.Nie przypuszczam że ktoś poziomuje silnik,mierzy temperaturę i mierzy suwmiarką na bagnecie.Dolewa olej z menzurki i po 1000km identycznych warunkach mierzy
ni jak to ma sie do tematu. to co piszesz, nic z tego nie wynika i rzeczywiście masło maślane

Powołałeś się na normę 0.6 i ja sie do niej odniosłem. Jesli dla Ciebie pobór 6l/10tys oleju w x16sz/r jest ok to spoko.

Co do silnika 1.6 8v jeździłem nim 10 lat i swoja wiedzę o nim opieram o eksploatacje oraz na doświadczeniu osób które nie jeden taki silnik remontowali i każdy powtarzał to samo. Wiedza oparta o ludzi którzy maja brudne race, a nie krawatowców z bardzo kiepskiego magazynu motoryzacyjnego.

Sam mnie zaczepiłeś i wyraziłeś swoje zdanie
Widzę że nie czytałeś kolego mk5 i całkowicie Jego opinie ignorujesz
Jak byś zgadł ;)
Obrazek

bambula

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:31
Imię: Włodek
Auto: astraG 17cdti ,1,6 8V
Silnik: Z17DTL,X16SZR
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 8 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: bambula »

Powiem tak: krawat jest ok."Jak byś zgadł"wystarczy za komentarz.Zdjęcie komory Twojego auta i komentarz wszystko wyjaśniają.Rób remonty co 1000 km Twoja wola i kasa.Ale nie sugeruj tego innym.Założenie auto naprawy uczyniło by Cię krezusem albo bankrutem.Zdrówka życzę i zero dolewek bo to szrot.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#23

Nieprzeczytany post autor: nismo »

ehh nawet masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ja natomiast mam nadzieje ze w ogłoszeniu sprzedaży swojego auta dopiszesz ze spalane oleju silnika mieści się w normie, czyli 6litrów na 10tys.
Również pozdrawiam

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6255
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

nismo pisze:
14 kwie 2019, 15:02



Jak byś zgadł ;)
Obrazek




Bardzo słuszna decyzja, w kolejnym temacie gdy proszę o konkrety :)

Pytanie do innych forumowiczów. Czemu norma poboru 0.6 a nie np 1l, opel byłby bardziej bezpieczny ?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Chłopy,ale się ubawiłem :) ...przepraszam.Gdzie trzech się ciska,niech czwarty się nie wciska.
Niedługo rozbiorą mój silnik,dam Wam strawę duchową,oczywiście z olejem.
Będę solidnie meldował co i jak. P.s Zazdroszczę "czyściochom", że mają na to czas.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Na każda sytuacje znajdzie sie dobry mem. Co do czystości to nie czas potrzebny a chęci. Lubie grzebać przy aucie

Obrazek

bambula

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:31
Imię: Włodek
Auto: astraG 17cdti ,1,6 8V
Silnik: Z17DTL,X16SZR
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 8 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: bambula »

Kto ma problemy z czytaniem to niech osądzą inni.Użyję Twojego chwytu,czy ja pisałem że mój tyle spala?Tak na marginesie,zrobiłeś samodzielnie poważniejszą naprawę,wątpię.Wiesz chociaż co to jest mikrometr,średnicówka o użyciu nie wspomnę?Na spalaniu oleju się znasz nie zaprzeczam!Nie zamierzam sprzedawać,ale jak już to dopiszę,będę uczciwy,bo jestem pewien że Ty jak sprzedawałeś to nie wspomniałeś że 1,5l.Po co to norma.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#28

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Włodek,więcej szacunku dla kolegi .Nie martw się,ja mam do Michała tylko ok.120 km :) .Ja się zrobi ładnie i ciepło,spróbuję Michała odwiedzić,a może nawet zawieźć do pokazania panewki z mojego silnika.Wówczas pokażę mu suwmiarkę i mikrometr i założę się,że będzie znał te przyrządy ...a nawet i klucz dynamometryczny rozpozna. Co może Michała zmartowić ? ...myślę,że fakt,iż po remoncie,mój Z18XE będzie brał 0,1 l/1000 km :D .Wówczas zapytam: Michale,kiedy remontujesz swojego złoma ? Na razie jest kiepsko,bo będę wydawał pieniądze,ale może moja AH mi to później wynagrodzi.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: nismo »

,bo jestem pewien że Ty jak sprzedawałeś to nie wspomniałeś że 1,5l.
Kto ma problemy z czytaniem to niech osądzą inni
Nie będą mieli problemu, bo gdybyś rozumiał to co czytasz to wiedział byś ze ten silnik trafił na śmietnik a auto sprzedałem z innym silnikiem który nie miał widocznych ubytków na bagnecie. A skoro juz Cie to interesuje to moja efka poszła do dobrego znajomego i cieszyła go długo do póki jej nie sprzedał dalej. I z tego co wiem to jeździ dalej
czy ja pisałem że mój tyle spala?
To na kij poruszasz swój silnik w tym temacie skoro nic nie wnosi? zresztą żaden twój post tu nic nie wnosi. :shock:
Wymieniałem teraz tłok.
mam taki silnik.282kkm.Kapitalka-wolne żarty.Niedawno rozbierałem
Jedyne czego się dowiedziałem od Ciebie to ze twój z przebiegiem 282 był w znacznie gorszej kondycji niż moj który poleciał na złom z przebiegiem 500tys.
Tak na marginesie,zrobiłeś samodzielnie poważniejszą naprawę,wątpię.Wiesz chociaż co to jest mikrometr,średnicówka o użyciu nie wspomnę?
Wiesz co, osoba która uwaza ze spalanie oleju w x16sz/r na poziomie 5l/1000 jest ok nie powinna takich tekstów uzywac.
Fitr i olej tez wymieniasz zgodnie z zaleceniami Opla czyli 30tys/2lata ? :lol:

Nie mam zamiaru dalej prowadzić z Toba dyskusji bo nawet obrażanie Ci nie wychodzi, a to nie mój poziom.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6255
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#30

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Automat pisze:
14 kwie 2019, 22:34
Michale,kiedy remontujesz swojego złoma ?
Proponuje tym pięknym akcentem zakończyć dyskusję. Bo póki co nie ma jaki pisałem wcześniej zadnych niezależnych argumentów by które by potwierdzały ze silnik który bierze olej(wczesniejsze wpisy)- to jest konieczny remont.
Kazdy dba o auto wg siebie. Jedni chuchają, inni korzystają. Znam dziadka co podczas deszczu, i zimy , nie jeździ bo się ubrudzi.... :D

Oczekiwanie by sprzedaży auta wartości 3-4tys, ktoś robił remont kapitalny, moze jeszcze remont blacharki, nowe opony...
Kupując stare auta nie oczekujmy cudów, wstawianie innego pełneletniego silnika? kto to robił, dobrze wie co sie z tym wiążę......

Ps. Dałem chrześniakowi, przeczytać ten temat, nie źle sie usmiał, i nie powiem jak skomentował. Młody, ale łatwo skalkulował.....

ODPOWIEDZ