Po wymianie akumulatora ,centralny zamek nie reaguje na pilota.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Re: Po wymianie akumulatora ,centralny zamek nie reaguje na pilota.

#11

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Wyzwanie podjęte.Michale(NISMO),będę się kierował Twoimi wskazówkami oraz Rosjan:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Rozważam zestaw naprawczy wiązki z Allegro:
[External Link Removed for Guests]

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

mi centralny przestał działać, właśnie jak wiązka była uszkodzona w jednych z dzwi z tyłu, ułamały się już drugi raz, jak będzie cieplej bede wymieniał cała wiązke bo niema już co lutować

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Jak obejrzysz podane linki,to będziesz miał pogląd,jak do tej roboty się zabrać.
Polecam Ci wiązkę naprawczą z Allegoro.Mają wybór zestawów od 150 do 300 zł.
Kolor kabli w zestawie identyczny z oryginalnymi kablami.Lutowanie na wysokości środkowego słupka.
Swoją drogą producent mógł przewidzieć konieczność takich remontów i mógł na środkowym słupku umieścić jakąś kostkę czy przejściówkę,to wymiana złamanych kabli nie stanowiła by kłopotu.
Osobiscie sie zastanowię i kto wie,czy takie rozwiązanie u siebie wdrożę.Trzeba poszukać jakiejś 13-pinowego złącza,lub kostki elektrycznej.Zadzwoniłem do producenta owych wiązek.W komplecie dostaje się jakieś specjal szybko-złączki i lutownicy nie ma potrzeby używać.Kontakt pewny elektrycznie i w czasie.Super !
Zamieszczem schemat i opis wtyku wiązki tylnych drzwi:
1 czerwony - 12 v dla silnika elektrycznych szyb (2.5mm)
2 brązowy – masa dla silnika elektrycznych szyb (2.5mm)
3 czerwony – centralny (0.75mm)
4 biały – centralny (0.75mm)
5 czarno –zielony – centralny/ ryglowanie (0.75mm) -
6 szary – włącznik otwartych drzwi (0.50mm)
7
8
9 żółto-brązwoy – open and start (0.50mm) -
10 biało – niebieski – blokada odsuwania szyb przed dziećmi (0.50mm)
11 fioletowo-zielony – elektryczne szyby (0.50mm)
12 fioletowo brązowy – elektryczne szyby (0.50mm)
13
14
15
16 zielony - głośnik (0.75mm)
17 brązowo-zielony - głośnik (0.75mm)
18
19 brązowo-czarny – funkcja szyby komfort (0.50mm)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

Ja akurat z racji tego że jestem elektrykiem i lubie sobie komplikować życie, nie kupiłem gotowca tylko piny do wtyczki plus nowe przewody za około 30 zł

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Ja z tej racji , że jestem elektronikiem...ułatwiam sobie życie :) . Zaoszczędzony czas pewnie wykorzystam na "rwanie" plastikowych osłon progów.Nowa wiązka przekonała mnie tym,że ma nowy wtyk i kable identycznego koloru,które w zasadzie wykluczają mozliwość pomyłki.... a Ty musisz uważać i to aż co najmniej 13 razy skupiać uwagę(tyle jest kabelków podczepionych do wtyku).Trzynaście kolorów w sklepie z kabelkami raczej nie znajdziesz,chyba,że kupisz tzw. wstążkę,ale jej kolory odbiegają od oryginału.
Miło mi,że mam kolegę we wspólnej niedoli ;) .

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Trochę dziwne, bo jak mi wysiadła elektryka w lewych tylnych drzwiach, to tylko ten siłownik nie działał. Reszta chodziła normalnie. Pewnie masz Janku system antywłamaniowy i stąd takie działanie.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: Automat »

"Wszystko" siadło jakby o tej samej porze,chwilę po remoncie silnika.Z wiązką w tylnych lewych drzwiach bujam się już prawie rok.Teraz nadszedł ten moment,że będę Aśkę "rozrywał".Przypuszczam,że brak reakcji centralnego i klapki wlewu paliwa ma to samo żródło.Ciekawe czy akumulator z jakiegoś powodu się rozładowywał, czy też podziękował za dalszą pracę,bo było mu za ciężko :) . Czekam za zamówioną wiązką do tylnych lewych drzwi.Jak to obskoczę,to zweryfikuję wszystkie pozostałe.Za parę dni to i pogoda dopisze i będę mógł pracować przy aucie pod chmurką.Być może w piątek otrzymam przesyłkę z wiązką.

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

może się zdarzyć tak że masz przetarty plus oraz mase z centralnego i gdzieś się stykają możliwe że wtedy sterownik mógł zablokować obwód

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

A napięcie na bezpieczniku się pojawia od centralnego? Tam chyba do klapki jest krótki obwód sądząc po schemacie. Ja niestety ani elektryk ani elektronik. W Autosanach H9-21 i polskich wynalazkach typu fiat 125p, polonez to schemat wiązek się mieścił na jednej kartce :D No może w autosanie na dwóch ;) Ale na praktyce to ja bardziej rozruszniki, alternatory i silniczki wszelkiego rodzaju naprawiałem. Od wiązek był "szef".

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: Automat »

U mnie brzydka pogoda,ale od jutra ma być zdecydowanie cieplej z przelotnymi deszczami.Mam nadzieję,że ową wiązkę otrzymam jutro,to w piątek,sobotę i niedzielę bede mógł popracować, a trochę tego się nazbierało. Czeka mnie podnoszenie osłon progowych jak i prucie boczków całego bagażnika.Poprzedni właściciel(Niemiec) pozostawił mi trochę "zabawek" ze swoich modów.Dyskotekę z bagażnika zabrał,ale za to zostawił trochę kablarstwa i jakichś wynalazków,które w końcu muszę zinwentaryzować.Z przodu auta,w kabinie mam 4 przełączniki,z czego trzy mam rozpracowane,ale do czego służy czwarty ,to do dzisiaj nie wiem :) .Na boczkach mam pochowane jakieś kostki do których biegły kabelki od jakby miniaturowych świetlówek.W prawym boczku,namacałem jakieś pudełko-chyba przetwornice do owych świetlówek.Te świecidełka zapewne oświetlały wnętrze bagażnika.Mam jeszcze kamerę wstecznego,z której nie mam obrazu. Tutaj trzeba bedzie prucie zacząc od tapicerki klapy bagażnika.Do ogarnięcia klapka wlewu paliwa i centralny.Żeby było ciekawiej,to na teraz nie otwiera sie również klapa bagażnika.Szczęśliwie,koła Aśki nie odpadły i grzecznie stoi pod blokiem,naprzeciw moich okien na parterze :) .Zadbałem o mechanikę,a otrzymuje kuksańca od elektryko-elektroniki :D .W tym całym biorze usterek i błędów fajnie,ze jeżdzi i mogę robić zakupy.Wczoraj z zaskoczenia zaczął drzeć się brzęczyk i światełko nie zapietych pasów.Obajrzałem siebie -jestem zapięty...ki diabeł ? Po chwili lokalizuję na przednim siedzeniu siatkę z zakupami i wszystko stało się jasne :lol: .Nigdy nie lubiłem sytuacji,gdy komputer chciał być mądrzejszy ode mnie :lol: .

ODPOWIEDZ