Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

porady i pomoce
Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Re: Montaż LPG - Astra H 1.8 125KM

#831

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dzisiaj postanowiłem skasować fałszywe(moim zdaniem) wskazanie korekty,która już prawie dwa miesiące stoi na ok. 11,7 %.Zdjąłem minusową klemę z akumulatora na 15 minut,a faktycznie 17 minut.Najdziwniejsze to to, że stan licznika głównego zwiększył się o 1 km :).Wskazaniae korekty niestety,bez zmian-nadal 11.7 %. Czyli owe zdjęcie klemy na 17 minut sprawy nie załatwiło.Aktualnie dwukrotnie skorzystałem w oprogramowaniu STAGa z funkcji autodopasowania.Wczoraj byłem na S11 i miałem łącznie 44 km wybiegu,więc przygrzałem.Po wczorajszej trasie ok.270 km,a 284 km po drugim autodopasowaniu bazowe mapki na LPG jak poniżej :
krzywe,mnożnik_2019-11-01.jpg
odchyłka_2019-11-01.jpg
Wyruszyłem na jazdę testową.Najpierw 10 km na benzynie a powrót na LPG.Podczas jazdy na benzynie korekta spadła do wartości 8.6 %,by podczas powrotu na LPG powrócić do wartości 11.7 %.Dodam,że żadnych braków w osiągach silnika nie odczuwam.Jak wyzerować korektę długoterminową ? Próbowałemprzez zdjęcie klemy z akumulatora na przeciąg 17 minut,ale zerowania korekty nie uzyskałem.Intrygujące dlaczego tak jest,skoro nastąpiło dalsze zbliżenie krzywych PB(niebieska) i LPG(zielona),a odchyłka zmniejszyła się do wartości +/- 3%
krzywe,mnożnik_2019-11-02.jpg
odchyłka_2019-11-02.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#832

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Charakterystyka mnoznika jest ok. Dla mnie osobiscie troche nisko, ale jesli na wolnych obrotach na gazie jest ok to jest ok. Jakie masz czasy lpg na wolnych? Jakie cisnienie gazu? Pytam z czystej ciekawosci.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#833

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Z simtec a 71.6 nie da się skasować adaptacji. Nie ma rady trzeba jeździć. Mój drugi leżał dołączony w schowku przez 4mc. Podłączyłem go w tamtym tygodniu a tam korekty sprzed 3mc. Ten model nie ma też opcji w opcom. Może jedynie tech.

Taka wariacja na temat. Krótka musi być długo poza ileś tam plus albo minus żeby ruszyło długa. Miałem wcześniej gaz inaczej zestrojony i jak wyjmowalem sterownik było na długiej minus 8. Na tym na ktorym do teraz jezdzilem coś około zera. Półtorej tygodnia zeszło i dopiero trasa żeby te 8 spadło do zera. Jak się lata po mieście to nie ma szans połapać długie korekty. Cały czas stało na minus 8. Za małe odcinki przyspieszanie hamowanie itd.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#834

Nieprzeczytany post autor: Automat »

czarnypiotrek pisze:
02 lis 2019, 14:39
Charakterystyka mnoznika jest ok. Dla mnie osobiscie troche nisko, ale jesli na wolnych obrotach na gazie jest ok to jest ok. Jakie masz czasy lpg na wolnych? Jakie cisnienie gazu? Pytam z czystej ciekawosci.
Na wolnych obrotach żadnych kłopotów.Poaz tym jazda płynna,bez przydychania czy też szarpania.W przeszłości,11 września było jak poniżej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#835

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dzisiaj pokazuje kolejne mapki,po 1306 km od drugiego autodopasowania.W przedziale 3-12 ms jest niemal idealnie.Ochyłka krzywych na poziomie (0,5%-(-1,25 %).
krzywe,mnożniki_2019-11-13.jpg
odchyłka_2019-11-13.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#836

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Janek a korekty stoją dalej daleko od zera?
Ta mapa to tylko mapa mnożników sklejona po map sensorze. Może trzeba zajrzeć w korekty po obrotach i tam ustawić. Paradoksalnie jak w skrytykowanej przez Grześka jego instalacji.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#837

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Zaraz krytykowanej. Soft tylko mają dość nieprzyjazny ;) Też by się taki na smartfona przydał. Ale sama instalacja nie jest zła. Jednak jakby nie patrzeć, od regulacji mija kilka miesięcy a korekty nadal bliskie 0% Dodatkowo im zimniej tym lepiej instalacja działa. Już dawno pisałem, żeby na korekty ustawiać. U siebie jedyne zastrzeżenie mam przy 2 tyś. obr. na 3 biegu STFT wskakują na 10% i mniej więcej tak się utrzymują. Jakaś magia się dzieje w tym silniku przy 2 tyś. obr. jak nie wysokie korekty to szarpnięcia w gorące dni. W przyszłym roku znów się skoryguje ten zakres. Widać warsztat skupił się na wyższych obrotach. Mogę i ja spróbować tam pogrzebać. Ale to wiosenką jak się ciepło zrobi i będę widział efekty wpływu cieplejszego powietrza.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#838

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

Grzesiek przyjrzyj się klapom one się otwierają 2000k właśnie.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#839

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Ale na Pb jest wsio ok. Nawet nie pierdnie. Klapy sobie paliwa raczej nie wybierają ;)
Mam plan, zakupić sobie kamerkę inspekcyjną z Wi-Fi. Zamontować tam gdzieś w pobliżu sterowania podciśnieniem i zobaczyć jak to chodzi o ile cokolwiek tam będzie widać. Może się cholerstwo przycina. Jak czyściłem przepustnicę, to kolektor w środku też czystością nie grzeszył. Tylko dostęp tam do kolektora to jest taki, że na samą myśl o demontażu to mnie coś ściska. Muszę poszukać na sieci jakiś schemat, przekrój czy zdjęcie rozpołowionego kolektora. Jak to wygląda, na jakiej zasadzie działa itp. Może faktycznie tam nie ma czasem płynności w otwieraniu. Ale jakby były zaklejone to w zimie byłoby na chłopski rozum jeszcze gorzej. No i chyba nie byłoby zależności między paliwami. Więc korelacja letnich szarpnięć na LPG z klapami w kolektorze to taka ciut śliska teoria. Ale wszystko warto sprawdzić. Tylko nie pod chmurką w taką pizgająco - deszczową jesień.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2019, 10:37 przez topiq77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deodekabokat

Astro-maniak
Posty: 3629
Rejestracja: 25 lut 2014, 9:42
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE ?KM 390kkm
Rocznik: 2005
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: BI
Wdzięczny: 26 razy
Pomocny: 181 razy

#840

Nieprzeczytany post autor: deodekabokat »

No to prawda.
Podlasie, gdzie ukradłem dla ciebie rower, ma wiele znaczeń.

ODPOWIEDZ