Gruzy z DE :)

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Usunięty użytkownik 861235

Re: Gruzy z DE :)

#181

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Miałem dzisiaj jechać oglądać tę frotkę z Legionowa o ta [External Link Removed for Guests] ale w końcu nie pojechałem, cena spora jak na FA, chociaż ładna.
Nie ten czas dla mnie na zakup auta ( muszę pralkę kupić he he) , jakby zszedł do 5000 zł to bym kupił.

W necie nie ma rzetelnych danych i trochę głupoty napisałem, pardon.

Według instrukcji do FA po polsku, a jest, wczoraj znalazłem.

To taka Sport z tym silnikiem czyli X20SE waży 1700 Kg :o ( no jednak rama i te mosty)
cz3-page-045.jpg
A na temat napędu na 4 łapy tak piszą. ( automatyczne sprzęgiełka piast bywały seryjnie)
cz2-page-026.jpg
cz2-page-027.jpg
i jeszcze spalanie
cz3-page-047.jpg
Hmmm... To nie wiem jakim cudem taka 2.0 ma palić 12 LPG, chyba że już nie ma kompresji i z tych ponad 100 koni sporo uciekło, a te 8V takie są, 11 kompresji to i tak będzie chodzić jak gdyby nigdy nic.

Dodano po 14 minutach :
Kickster zrobił film coś o 4x4 i na końcu frotkę omówił, zapomniał o lifcie FA po 96 która jest już prawie jak B ( ma sprężyny zamiast piór na tyle, klima, poduszki, inna deska) ale niestety się nie przyłożył bo motor V6 w FB to nie silnik z Opla Omegi ale motor ISUZU i to jest najlepsza jednostka w Fronterze B.

Kod silnika 6VD1-W noo 200 koni i 300 Nm robi robotę... aluminiowy blok
[External Link Removed for Guests]

Nie taka ta frotka oczywista.

Coś coś weekend.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2020, 20:31 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#182

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Marcin,może pokażesz coś nowszego ? Ostatnio widziałem w Pile jakąś futurystyczną brykę.Z wrażenia kluczyki od Opla niemal upuściłem łapiąc się za komórkę.O Toto opuściło z góry jakieś niby drzwi ,ryknęło przez wydech jak wściekły Zeus,zerwał kawałek asfaltu,zostawił kupkę dymu i tyle było go widać :lol: .
Nawet nie zdążyłem się doczytać co to było,ani zrobić fotki.Jak się zdążyłęm rozejrzeć, wielu ludzi miało komórki w łapkach,ale NIKT chyba nie zdążył zrobić fotki.Na słuch i oko odleciało kilkaset KM :D .

Usunięty użytkownik 861235

#183

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

"Marcin,może pokażesz coś nowszego ?"

Uwielbiam stare gruzy, nic na to nie poradzę :D

Najbardziej pokraczną i najnowszą wersją Frontery czy Isuzu było to to.
Deska jest jak z Frontery B, klamki jakby to samo, podejrzewam że i spód i rama to też to samo tylko cyber napędy.
No Ja widzę w tym jednak Fronterę Sport B tylko inna buda, w sumie sama skorupa nadwozia.

[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 861235

#184

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

[External Link Removed for Guests]? <---- Nie wiadomo co to za silnik, 1.6 90 koni ? Nie było takiego i te jakieś nalepy czy co to na boku.
Ale co innego tu warte uwagi...
SZARA TAPICERKA ! i to jest pierwszy polift, jeszcze klamki kwadrat ale już polift i jednak bardzo bardzo rzadka tapicerka jak na polifta, szara i to widać po kokpicie i po boczkach, szara i kolorowe ciapki, szkoda że nie widać foteli.
Przedlifty to i bywały niebieskie w środku, polifty tylko czarne albo szare.
W zasadzie tylko ze względu na tę tapicerkę wrzucam, bo jednak F-ka i polift i szara tapicerka to rodzyn. No takie były.
Nie mniej trzyma się kupy w sumie.
Szara taka na zewnątrz i w środku ale zderzaki w lakierze i halogeny mmmm, no dużo lepsze od Classica z Gliwic tak po prawdzie...

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
To jest bankowo X16SZR, 16V miały przecież emblemat 16V na klapie...

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
Jeszcze warto się przyjrzeć na spokojnie...

Ma zielone szyby i pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie...

Classic z Gliwic tego nie miał...

Takie niby pierdoły, a jednak...

Gruzy z DE... ;)

Awatar użytkownika
Jakub1991

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 18 sty 2016, 18:52
Imię: Jakub
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chybie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 4 razy

#185

Nieprzeczytany post autor: Jakub1991 »

Digyl pisze:
11 sty 2020, 2:57
[External Link Removed for Guests]? <---- Nie wiadomo co to za silnik, 1.6 90 koni ? Nie było takiego i te jakieś nalepy czy co to na boku.
Ale co innego tu warte uwagi...
SZARA TAPICERKA ! i to jest pierwszy polift, jeszcze klamki kwadrat ale już polift i jednak bardzo bardzo rzadka tapicerka jak na polifta, szara i to widać po kokpicie i po boczkach, szara i kolorowe ciapki, szkoda że nie widać foteli.
Przedlifty to i bywały niebieskie w środku, polifty tylko czarne albo szare.
W zasadzie tylko ze względu na tę tapicerkę wrzucam, bo jednak F-ka i polift i szara tapicerka to rodzyn. No takie były.
Nie mniej trzyma się kupy w sumie.
Szara taka na zewnątrz i w środku ale zderzaki w lakierze i halogeny mmmm, no dużo lepsze od Classica z Gliwic tak po prawdzie...

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
To jest bankowo X16SZR, 16V miały przecież emblemat 16V na klapie...

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
Jeszcze warto się przyjrzeć na spokojnie...

Ma zielone szyby i pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie...

Classic z Gliwic tego nie miał...

Takie niby pierdoły, a jednak...

Gruzy z DE... ;)
A powiedz mi czego ty oczekujesz za 999zl?

Usunięty użytkownik 830064

#186

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

A ty po coś skopiował taaaką połać tekstu, a sam napisałeś tylko 8 słów? Jaki to ma sens?

Usunięty użytkownik 861235

#187

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Jakub1991

Chyba żeśmy się nie zrozumieli.

Fura fest, żaden zarzut do czegokolwiek.

Cena nie cena, liczy się stan i sztuka.

To jest zacna sztuka, a tapicerka hmm, to jest polift i ma poduszkę pasażera, kto widział na własne oczy szarą deskę w AF w polifcie z poduszką pasażera ?
Nawet klamka od schowka jest szara...

Ale żeby zakumać tę szajbę to trzeba mieć kilka AF na stażu i najmniej jednego Classica z Gliwic...

Więc napisałem, niby nic, a jednak, Ta AF to bardzo ciekawy egzemplarz, bardzo ciekawy ze względu na tapicerkę i te szyby, zielone szyby.
No i pierwsza rewizja zderzaków w lakierze, tu lusterka są zazwyczaj czarne, dopiero po 96 w kolorze w polifcie ale zależy też od wersji.

To 1995 rok i niby golas ale taki nie golas.

Czego jeszcze nie miał Classic a tu jest.
Regulacja świateł, wysokość
Regulacja podświetlenia wskaźników
No i te halogeny przód.
No i ma obrotomierz, ledwo widać ale ma na zegarach po prawej dwa wskaźniki, czyli ma obrotomierz.
Prawdopodobnie ma też otwieraną wnękę w kanapie tył na narty.
Regulacja wysokości fotela też jest.
A na oko widzę też że koła to 14 cali, to też plus, mogą być wentylowane tarcze...
Schowek z zamkiem na kluczyk ? Niby nic takiego ale jest, widać.

Jak ma jeszcze ABS to już w ogóle bajlando.

To bardzo fajna i ciekawa AF

Zupełnie inna od tych z Gliwic, no taka jest, to nie moja wina, taka jest, są inne.

Dodano po 11 minutach 5 sekundach:
Duża też szansa że nigdy nie bita przodem bo zderzak ma czarne wnęki i ucho haka w tej takiej farbie, taki czarno-szary mat.
No przód ma ładnie spasowany.
Tył też spoko, to już 95 to powinna mieć automatyczną antenę, to była seria, tu jej nie ma, urwana.
Tak AF od 1995 ma automatyczną, elektryczną antenę radia co się wysuwa jak włączy radio, tak było...

marcelinochleb32

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 27 lis 2018, 18:17
Imię: Marcin
Auto: astra F
Silnik: x 14nz
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#188

Nieprzeczytany post autor: marcelinochleb32 »

nie zgodzę się. Ja miałem 97r. Antena była normalna (w schowku była możliwość podłączenia wysuwanej szła wiązka ).
Dodano po 55 sekundach:
Tak AF od 1995 ma automatyczną, elektryczną antenę radia co się wysuwa jak włączy radio, tak było...
[/quote]

Usunięty użytkownik 861235

#189

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Luty 2020

Hmm, są takie, różne i dla kolekcjonerów :o

Ale są i tańsze i chyba nie do jazdy.
Dwa takie.
To raczej auta dla ozdoby, jak myślisz na wiosnę altankę postawić w ogródku to lepiej sobie starego Opla kupić, niech przywiozą i HDS-sem wstawią na działkę, niech stoi, niech ozdabia.
Kobita chcę rabatkę czy warzywniak, no dobra, a Ty posadź sobie starego Opla, niech wrasta :D
A jak się pokłócisz z kobitą to jest gdzie i spać i odpocząć.

[External Link Removed for Guests]?

[External Link Removed for Guests]?

Ten drugi zajebisty, 53 rok, Ja piexdole...pra pra pra pra pra pra dziadek vectry, co by nie mówić...

No ale zejdźmy na ziemię.

Rynek segmentu B ma się dobrze, wiadomo ludzi ciągnie do miasta, lepsza praca i możliwości to i Corsa B ma wzięcie i importerzy też o o tym wiedzą.
[External Link Removed for Guests] <--- nie jedna, nie dwie a aż trzy Corsy B, nie będziemy wnikliwie analizować tych sztuk, Corsa B musi mieć wspomaganie, jak nie ma to jak matiz czy coś w podobie.
Tam nie było złych silników poza 3 garowym 1.0 po lifcie, to jest dramat.
No ale jest tu ta czarna 1.4 16V 90 Koni, to najlepsza Corsa B jaka może być, najlepsza, najmocniejsza seryjna poza GSI.

Opel Omega

[External Link Removed for Guests]? <--- ta już długo wisi i cena chyba spadła, no generalnie na oko trzyma się kupy i tu motor 8V robi robotę, szafa, to ogromne i przestronne auto, ciężko znaleźć u nas OB w kombi z tym silnikiem i nie wytartą. Bardzo proste autko, jak Corsa B tylko dużo większa buda i tylko LPG wrzucić, to 2.0 8V z nowszym osprzętem, już normalny przepływomierz.
No i te 2.0 8V są bezkolizyjne, ale czy te nowsze też ?

[External Link Removed for Guests]? <---- Tutaj już dużo drożej i w zasadzie to to samo auto co wyżej. Ale starsze bo to 95 a ta wyżej 97. Sporo, prawie 10 koła, ale jak stan faktycznie lalka to może może.
Już tam co do różnic się nie zagłębiam to niech mnie ktoś poprawi, bo niby takie same ale pewno inne sztuki, bo zawsze liczy się sztuka.

Vectra B
[External Link Removed for Guests]?
Tutaj primo trzeba się dowiedzieć czy jest komplet papierów, czy da się to zarejestrować w ogóle.
Po za tym to Viki B 97 rok i totalny golas i korbka od szyb przód ale buda kombi robi robotę, robi
No i silniki to X16XEL co bardzo bardzo lubi olej brać, pewno motor do roboty.
Fotel kierowcy nie wytarty do wnętrzności, to już dobrze rokuje, no i cena mega.

Calibra

[External Link Removed for Guests]? <--- Fabryczna Calibra z V6 to już coś, to już coś, bo mało tego było mimo wszystko no i seria bez żadnych dziwnych modów, wiadomo coś za coś, chcesz V6 to nie można wybrzydzać, do sprawdzenia VIN i kwity a sam stan hmm, trzyma się kupy ale jakby coś było, miernikiem sprawdzić budę.

[External Link Removed for Guests]? <--- NO LALA ! no lala ale najsłabszy silnik jaki był. Chociaż Calibra to już klasyk i tym się człowiek nie ściga tylko rozkoszuję jazdą, zależy od podejścia. Ładna...

Monza

[External Link Removed for Guests]? <--- Bardzo rzadkie i ciekawe autko i wymaga pewnie sporego wkładu finansowego, bardziej jako ciekawostka.

Monterey
[External Link Removed for Guests]? <--- Wisi już jakiś czas. Jedyne co dobre że bogata wersja z najlepszym silnikiem ISUZU V6 ale automat, jakoś tak średnio automat w terenówce, pali jak smok i samo auto też do roboty pewno. Problem z częściami jednak trochę jest. No ciężki kloc na ramie, robi wrażenie ale utrzymać to i ten automat jakby coś nie domagał to dramat.
Lepszy diesel i manual. Bardziej jako ciekawostka.

F-ki co były poszły, a ładne były, szkoda że teraz nic nie było.

Coś tam jeszcze jest, ale 10 000 zł za kadeta cabrio w 1.6 to absurd według mnie.
O ten
[External Link Removed for Guests]?

AG bertone kupi zacną za 10 koła.

No i tyle w sumie.
Jak gdzieś się pomyliłem czy coś głupoty to poprawcie mnie

Usunięty użytkownik 861235

#190

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Zapomniałem o dzielnym strażaku!
[External Link Removed for Guests]? <--- pierwszy rok produkcji VA czyli 1988 no i mega beżowa tapicerka (czy to tam jasny brąz), kurde, ładna sztuka jak na 32 lata i jeszcze ta lampka pod maską :o

ODPOWIEDZ