Jak Zdjąć Miske Olejową W Silniku C20XE :((

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

Jak Zdjąć Miske Olejową W Silniku C20XE :((

#1

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Witam mam pewien problem. Opisze go i mam nadzieje ze ktos mi pomoze.
A mianowicie cieknie mi z miski olejowej chciałem wymienic uszczelke. Wraz z lesiem822:))) dłubalismy cały dzień rozkrecilismy wszystko ale miska nie chce zejść :(((
Mam pytanie czy ktos juz to robił jak tak to jak ją wyjąć?? Trzeba silnik dzwigac do góry czy co bo juz nie mam pojęcia co z tym zrobic:( Mechanik krzyknął sobie za to 400zł mnie nie stac wiec chcialem to zrobic sam no z lesiem ale sie nie da :( POMOŻCIE

Tucio

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 24 wrz 2007, 19:38
Imię: Krzysztof
Auto: GsiT
Silnik: 20LET by Emu Black
Rocznik: 1994
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Tucio »

musisz sankami zjechac , bo cie bedzie trzymac pompa oleju. poza tym pewnie masz na silikonie i dlatego nie chciala zejsc. zobacze w starym silniku jak jest i ci powiem , bo lezy bez glowicy na wierzchu :) (2 gi C20XE )

BoLo

Astro-maniak
Posty: 524
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: BoLo »

nie musisz sanek spuszczac. Odkrecasz i bokiem razem ze smokiem ja wyciagasz tylko go odkrec najpier. Ja tak roilem w swoim c20xe :)
:):) Bezwględna w czynie jest tylko Maszyna :):)

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#4

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Koledzy odkreciłem ją zeszła odkleiła sie na jakies 5 cm ale ja smok trzyma i wlasnie nie ma jak jej i gdzie odsunac . w lewo nie pojdzie bo sprzegło trzyma w prawo tez nie bo nie ma gdzie w dol nie bo skom kurde pomozcie nie chce wydawac 400zł na głupia uszczelke. jak mi doradzicie to wezme sie w garsc i zrobie to po trupach:)

BoLo

Astro-maniak
Posty: 524
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: BoLo »

PIeTrO, postaraj sie ja wszystkie strony. Ja ja wyciagalem bez opuszczania sanek ale musialem odkrecic smoka choc to troche ciezko ale da rade. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc i nerwy i bedzie dobrze:)

[ Dodano: 2008-04-21, 18:57 ]
PIeTrO, a jak nie pojdzie to poluznij sanki od strony pasazera i wtedy ja juz wysuniesz ale pamietaj o odkreceniu smoka:)
:):) Bezwględna w czynie jest tylko Maszyna :):)

Achmed

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Achmed »

a kolektor wydechowy odkreciles?
to moja stara asteroida,1.6 (c16nz) 0-100 10.5s mierzone stoperem:)

klax

#7

Nieprzeczytany post autor: klax »

Jeżeli jest tak samo jak w moim 1,8, to wystarczy odkręcić wydech przy silniku,
(4 śruby-wcześniej psiknij wd40 lub czymś w tym rodzaju). Następnie po odkręceniu obudowy sprzęgła i śrub miski schodzi ona bez problemu ( oczywiście nie dosłownie, bo trzeba się posiłować trochę z zaschniętym silikonem). Dalej musisz zdjąć tą metalową podkładkę co jest pomiędzy miską a blokiem, i na niej właśnie jest uszczelka. Aby ją odkręcić , musiałem wykręcić dolną śrubę smoka, a górną wystarczyło poluzować. Potem pozostaje odpowiednio manewrować i po zawodach :)
p.s. obejrzyj miskę... moja była pordzewiała, i po złożeniu i odpaleniu silnika okazało się że wskutek korozji, ujawniła się malutka/wielka dziurka (ok 3mmx3mm). Narazie polepiłem ją jakimś klejem, docelowo zmieniam na nową.

PIeTrO

Astro-maniak
Posty: 275
Rejestracja: 02 mar 2008, 17:42
Imię: Piotrek
Auto: Passat B5 FL
Silnik: Klekot
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok

#8

Nieprzeczytany post autor: PIeTrO »

Koledzy powiem Wam tak. Kolektor oczywiscie odkrecilem to rzecz jasna. po odkreceniu miski i tak jak kolega pisal oslony sprzegla miska sie odkleila bez problemu na jakies 5 cm w dol. ale ją niestety smok trzyma i nie da rady jej zdjac:( nie ma jak sie dostac by odkrecic smoka bo w tak iewielkiej przestrzeni i szparce nie da sie tego zrobic a odchylic mieske w kierunku skrzyni sie nie da bo skrzynia przeszkadza. mechanik mi mowil ze trzeba silnik wyciagac ale mysle ze da sie t inaczej zrobic. tam jest tak ciasno i upchane ze nie wiem co to za deb... to projektował...

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Iloma śrubami jest przykręcony smok w tym silniku? jedną czy dwoma? bo widać tylko jedną ale i tak wsadzić tam klucz to trzeba mieć niezły talent :)

klax

#10

Nieprzeczytany post autor: klax »

W moim silniku dwoma.
Do górnej, dostęp jest rzeczywiście utrudniony.

ODPOWIEDZ