Wymiana taśmy i kierownicy

Kot

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2020, 9:19
Imię: Robot
Auto: Astra j 1.4T
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 1 raz

Re: Wymiana taśmy i kierownicy

#171

Nieprzeczytany post autor: Kot »

Gdzie jest przekaźnik od podgrzewanej kierownicy, też pod kierownicą jak ten do podgrzewanych foteli (słychać go jak załącza)?

Awatar użytkownika
dvvorniok

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2022, 12:39
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#172

Nieprzeczytany post autor: dvvorniok »

Cześć wszystkim!
Mam pytanko, mam w swoim oplu podgrzewaną kierownicę która po oddaniu do tapicera przestała grzać :) Fachowiec.
Ale nie w tym rzecz, jestem zmuszony do zakupu innej kierownicy która będzie sprawna stąd też moje pytanie, czy jeśli zakupie kierownice z vauxhalla będzie ona 1 do 1 taka sama jak do opla?
A dodatkowo, czy bawił się ktoś w przekładanie przycisków ? Ponieważ ja mam wersje z limiterem prędkości który jest pod lewym przyciskiem, a kierownica która chce kupić nie ma tego przycisku. Stąd też moje pytanie czy jest opcja po prostu zamienić przyciski ? Bo wiązka idzie bezpośrednio z kolumny kierowniczej więc "chyba" wtyczka będzie pasować. Miał ktoś z was do czynienia z taką podmianką? Serwis ASO nie zna odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#173

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Przeczytaj ten wątek od początku. Połączyłem Twój post.

Awatar użytkownika
Zuberek42

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2020, 20:40
Imię: Grzesiek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

#174

Nieprzeczytany post autor: Zuberek42 »

Witam wszystkich.

Zabrałem się za podmiankę gumowej kierownicy podstawowej na skórzaną multifunkcyjną.
Moja Astra rocznik 2012 (przedlift) essentia albo enjoy - radio CD 300.
Zakupiłem kierownicę skórzaną z przedlifta (chyba GTC bo boczne części kierownicy skóra perforowana) i nową taśmę zamiennik który dobrałem na podstawie vinu jakiegoś auta z otomoto które znalazłem (przedlift z taką samą kierownićą bez grzania).

Udało się w miarę bezproblemowo zainstalować kierownicę. Przełożyłem stary czujnik kąta skrętu do nowej taśmy bez obracania i tu wszystko działa ok. Kierownica świeci ale przyciski nie działają więc pewnie potrzebne jest programowanie.

Problem natomiast jest taki że nie działa klakson... Dzisiaj będę rozbierał to wszystko jeszcze raz żeby zerknąć na wiązki.
Ale czy ktoś z Was ma może na szybko jakiś pomysł co mogło spowodować że nie działa mi klakson?

Awatar użytkownika
Zuberek42

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2020, 20:40
Imię: Grzesiek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

#175

Nieprzeczytany post autor: Zuberek42 »

Wczoraj pogrzebałem przy kolumnie i znalazłem powód niedziałającego klaksonu. W nowej taśmie, w złączu które podpina się już do wiązki wychodzącej z kolumny kierowniczej miałem złamany i wykrzywiony jeden pin który faktycznie był odpowiedzialny za połączenie klaksonu. Niestety nie wiem czy taśma była uszkodzona od nowości czy zrobilem to ja przy montażu. Morał dla potomnych pewnie oczywisty, ale jest następujący:
- zawsze sprawdzajcie stan części nowych jak i używanych po zakupie, zwłaszcza przez internet.
- demontaż i montaż wykonujcie powoli i dokładnie. Cierpliwość jak widać może sie bardziej opłacić ;)

EDIT: Na razie jeżdżę ze starą taśma. Klakson działa, ale z wiadomego powodu kierownica nie świeci.

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

#176

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

Zuberek42 pisze:
26 lip 2022, 9:40
Wczoraj pogrzebałem przy kolumnie i znalazłem powód niedziałającego klaksonu. W nowej taśmie, w złączu które podpina się już do wiązki wychodzącej z kolumny kierowniczej miałem złamany i wykrzywiony jeden pin który faktycznie był odpowiedzialny za połączenie klaksonu. Niestety nie wiem czy taśma była uszkodzona od nowości czy zrobilem to ja przy montażu. Morał dla potomnych pewnie oczywisty, ale jest następujący:
- zawsze sprawdzajcie stan części nowych jak i używanych po zakupie, zwłaszcza przez internet.
- demontaż i montaż wykonujcie powoli i dokładnie. Cierpliwość jak widać może sie bardziej opłacić ;)

EDIT: Na razie jeżdżę ze starą taśma. Klakson działa, ale z wiadomego powodu kierownica nie świeci.
Dasz namiar na te taśmę? Z tym samym problemem się borykam

Redrist

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2023, 11:12
Imię: Jacek
Auto: Astra j
Silnik: A14NEL
Rocznik: 2011
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#177

Nieprzeczytany post autor: Redrist »

Witam
Mój pierwszy psot
Kupiłem Astrę j miesiąc temu i pojawia się pierwsza zagwozdka
tempomat nie załącza się(w ogóle nie ma reakcji pulpitu na przyciski)
przy sprawdzaniu błędów pojawiło się coś takiego :
"B3794 Cruise control function request curcuit malfunction, constant speed control function demand circuit short to B+; constant speed control function request circiut signal invalid; constant speed control function demand circuit/ component protection time expired "

Pozdrawiam

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#178

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

Zaswieca się kontrolka tempomatu na liczniku ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

Redrist

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 12 paź 2023, 11:12
Imię: Jacek
Auto: Astra j
Silnik: A14NEL
Rocznik: 2011
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#179

Nieprzeczytany post autor: Redrist »

Właśnie nie
nie ma reakcji na żaden przycisk ze sterownika na kierownicy

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#180

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

Od początku zakupu pojazdu tak masz ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

ODPOWIEDZ