silniki a filtr cząstek stałych

dredi

Astro-maniak
Posty: 97
Rejestracja: 14 lip 2008, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

silniki a filtr cząstek stałych

#1

Nieprzeczytany post autor: dredi »

Szukam Astry H w dieselku 1,7 cdti 100 KM, 2004-2005, byłem wczoraj w salonie opla i miły pan powiedział, że wszystkie diesle mają filtr cząstek stałych. Coś tam mówił, o wypalaniu itd, powiedział też że są filtry bezobsługowe i obsługowe. Chciałem coś sie dowiedzieć na ten temat, tym bardziej, że słyszałem, iż obsługa i serwis są drogie.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Na stronie GM faktycznie napisane jest, że wszystkie CDTI mają DPF, ale dopiero od 2007 roku ;) , czyli 1.7 110KM i 125KM mają ten filtr, natomiast ten, którego ty szukasz jeszcze go nie ma :D

W Oplu DPF jest bezobsługowy.

O tym filtrze możesz przeczytać tutaj:
[External Link Removed for Guests]

Na forum:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Archi-p

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Archi-p »

[quote="analyzer64"]Na stronie GM faktycznie napisane jest, że wszystkie CDTI mają DPF, ale dopiero od 2007 roku ;) , czyli 1.7 110KM i 125KM mają ten filtr, natomiast ten, którego ty szukasz jeszcze go nie ma :D


Ze niby dopiero od 2007roku???
No nie wiem koledzy.Jestem posiadaczem Asterixa H rocznik 2006 1,9 CDTI o mocy niestety tylko 100 KM.I stwierdzam ,że niestety mam filtr cząstek stałych,gdzyż,ponieważ uległ on awarii jakieś 3 miesiące temu i w serwisie zaśpiewali za to ustrojstwo 6.000 złotych.brrrrrrrrr.

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Od roku 2007 w silnikach 1.7 CDTI montowano DPF. 1.9 CDTI z tego co wiem już od samego początku miał zakładany ten filtr.

sebisebi

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 14 lis 2007, 12:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: sebisebi »

I właśnie taka jest zaleta silnika 1.7 cdti z przed 2007. Brak DPF = brak potencjalnych kosztów w przypadku uszkodzenia tego elementu. A jak napisał kolega Archi-p kosztuje to sporo!!!

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: joseph »

póki co ich brak jest zaletą , do czasu wprowadzenia podatku od normy euro jak u niemców, najgorzej że filtra nie można poprostu wyciąć bo ma czujniki wbudowane, natomiast zaletą tych oplowskich filtrów jest to że są "suche" i nie wymagają dolewki płynu po 500 zł za bańkę co ileśtam kilometrów , jak ktoś myśli że to są drogie filtry to niech sprawdzi ile kosztuje taki DPF w bmw lub mercedesie
[External Link Removed for Guests]

dredi

Astro-maniak
Posty: 97
Rejestracja: 14 lip 2008, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dredi »

Chłopaki kupiłem własnie astrę h 2004 1,7 101 km i ma w briefie wpisaną norme Euro 4, co by raczej mówiło o tym, ż e jest filtr czastek stałych

solo

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2007, 12:22
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H Caravan
Silnik: 1700 CDTI
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: solo »

Nie masz filtru cząstek stałych Silniki od 2003/2004r spełniają normy Euro4 jeśli chodzi o diesle
[External Link Removed for Guests]
100 konny krążownik szos :)

jabro

Astro-maniak
Posty: 452
Rejestracja: 15 sty 2008, 22:59
Imię: Jacek
Auto: Astra J GTC; Astra H
Silnik: 1,6LET; 1,7 DTH
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: jabro »

1,7 diesel (80 i 100KM) 1,3 (90KM) spelniaja norme Euro 4 (czyli zielona naklejka za 5€ w co niektorych miastach niemieckich) bez DPF

1,7 diesel po face liftingu (110 i 125KM) i 1,9 (100,120,150KM)maja DPF (przystosowane sa juz podobno pod Euro5)

:roll: np, dolewka plynu w Peugocie koszt 500-800 zl :m

krzybet

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 kwie 2009, 9:49
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z1,9DTH 150KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jedlicze
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: krzybet »

witam.chciałbym podpiąć się pod temat. mam koledzy takie pytanko a mianowicie mam astrę 1,9 cdti 150 KM pytałem tutaj na forum czy moja asterka ma filtr DPF koledzy napisali ze wszystkie astry 1,9 cdti mają ten filtr.wczoraj zerkam na kanale pod autko i okazuje sie ze tam gdzie chyba powinien być ten filtr jest to chyba wypatroszone i zaspawane z powrotem, no i wtyczka oczywiście odłączona wisi gdzieś chyba obok.moje pytanie jest takie czy bez tego filtra DPF autko pracuje normalnie ,czy nie bedę miał większego zużycia paliwa itd. I jakie ewentualnie mogą być niedogodności z tym związane.

ODPOWIEDZ