Taka ładna, a się skrzynia posypała :(

Gość

Taka ładna, a się skrzynia posypała :(

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich forumowiczów
Jestem tu nowy, ale już zdążyłem się przekonać, że warto. Mam (to znaczy moja narzeczona posiada) Astrę G 1,6 16V. Problem w tym, że miałem dziś już karczemną awanturę związaną z tym autem. W Asterce padła skrzynia biegów, a uściślając padły łożyska w tej skrzyni. Mechanik podpowiada żebym zakupił całą używaną skrzynię, ale problem w tym, że nawet nie wiem jaką skrzynię mam w tym aucie (podobno z hydraulicznym wysprzęglikiem). Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów wie jaki to symbol skrzyni i może też ma pomysł gdzie takowej szukać to bardzo prosiłbym o pomoc. Sprawa jest dość pilna bo mechanik nie może mi przetrzymywać auta w warsztacie, a i moja lepsza połowa się piekli, że jej takie auto poleciłem.

Kolega podpowiedział, że może warto wymontować te łożyska i spróbować dobrać w firmie zajmującej się sprzedażą łożysk. Może wyjść taniej taka naprawa, ale czy to skuteczny sposób?

Jeżeli koś zajrzy w ten piękny weekend na forum to bardzo proszę o kilka słów otuchy bo łeb już mi pęka od utyskiwania mojej kobiety, a na piwko niestety też nie mam czasu i możliwości się wybrać.

Pozdrawiam wszystkich i PLEASE HELP!!! ;)

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Według mnie jest tam skrzynia F17CR, ale mogę się mylić, sprawdź oznaczenie na skrzyni, powinno być tutaj:

[External Link Removed for Guests]

Liczba 2 na tym obrazku oznacza model skrzyni.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzięki za podpowiedź, no to już coś wiem. A może masz kolego informację czy ktoś może taką skrzynię ma na sprzedaż?

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja niestety nie wiem kto ma taką skrzynię na sprzedaż, w internecie na pewno coś się znajdzie:
[External Link Removed for Guests]

Jeżeli miałbym brać z niepewnego źródła np. przez internet to szukałbym takiej oferty, w której sprzedawca udziela jakiejś gwarancji na skrzynię.

Ale najpierw sprawdź dokładnie model skrzyni, no i uzupełnij profil, podaj model silnika.

ODPOWIEDZ