mechanizm opuszczania szyb - montaz

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

A czy dużo trudniej jest zrobić żeby nie było tych brzydkich zaślepek w miejscu korbki.Bo chciałbym kupić nowe boczki z oryginalnym sterownikiem do szyb i nie wiem czy wtedy da radę wstawić taki zestaw jak u Ciebie davidof.

Awatar użytkownika
Adzio

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Adzio »

Witam jestem nowy przypadkiem trafiłem na temat który rozwiał moje wszelkie wątpliwości. Miałem duże wątpliwości co do działania tego mechanizmu a tu proszę zdjecia filmiki no bomba! Widzę że to prosta instalacja ale lepiej pociągnąć do zapalniczki czy prosto do akumulatora? Bo jak prosto z aku to chyba lepiej grubsze przewody dać bo te chińskie może przywędzić. Wystające zaślepki trochę irytują ale raczej ich się nie da zlikwidować bo przecież ta biała nakładka wchodzi w miejsce korbki i wykonuje za nią cały ruch. Jeszcze pytanko mam czy zestaw ma jakiś wyłącznik krańcowy? Jeśli szyba dojedzie do końca to powinno się wyłączyć :F wydaje mi się że silnik może nie strzymać jak do dłużej przydusimy do oporu.

davidof

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2008, 13:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: davidof »

Adzio pisze:Witam jestem nowy przypadkiem trafiłem na temat który rozwiał moje wszelkie wątpliwości. Miałem duże wątpliwości co do działania tego mechanizmu a tu proszę zdjecia filmiki no bomba! Widzę że to prosta instalacja ale lepiej pociągnąć do zapalniczki czy prosto do akumulatora? Bo jak prosto z aku to chyba lepiej grubsze przewody dać bo te chińskie może przywędzić. Wystające zaślepki trochę irytują ale raczej ich się nie da zlikwidować bo przecież ta biała nakładka wchodzi w miejsce korbki i wykonuje za nią cały ruch. Jeszcze pytanko mam czy zestaw ma jakiś wyłącznik krańcowy? Jeśli szyba dojedzie do końca to powinno się wyłączyć :F wydaje mi się że silnik może nie strzymać jak do dłużej przydusimy do oporu.
kolego do zapalniczki wystarzczy tylko mozna zrobic przerobke zeby prawe okno bylo bezposrednio podlaczone do zasilania a nie od lewych drzwi bo wolniej troszke chodzi ale mi to nieprzeszkadza bo malutka roznica.
wylaczikakrancowego niema, trzeba paluszek zwolnic w odpowiednim momencie ale mozna zamontowac modul domykania szyb ktory domyka szyby gdy alarm uzbroimy i ma wylacznik krancowe (mierzy obciazenie i gdy przeroczy pewna wartosc to wylancz sie).

[ Dodano: 2008-10-13, 08:17 ]
pzloty pisze:A czy dużo trudniej jest zrobić żeby nie było tych brzydkich zaślepek w miejscu korbki.Bo chciałbym kupić nowe boczki z oryginalnym sterownikiem do szyb i nie wiem czy wtedy da radę wstawić taki zestaw jak u Ciebie davidof.
raczej nie bo mechanizm zaklada sie na ta tuleje na ktorej normalnie jest korbka.
tez mialem taki pomysl jak ty hhehehe ale te zaslepki nierzucaja die az tak w oczy.
pozdro

Awatar użytkownika
Adzio

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Adzio »

Na bank bo przecież mechanizm pozostaje ten sam. Ale czy z tyłu są aż tak niezbędne?

smoczu

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 gru 2007, 8:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: smoczu »

Są takie zestawy na 4 szyby czyli 2 na przód i 2 na tył
Zawsze może być gorzej :P

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: pers »

na tył do F ki pasują oryginały z Omegi B, które można kupić za mniej niż uniwersalne

borsuk

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 13 maja 2008, 14:21
Imię: borsuk
Auto: opel astra h
Silnik: z17dtl
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: borsuk »

ja kupiłem boczki już,mechanizmy,czekam na przełączniki-wszystko do Astry,a nie uniwersalne i jak przyjdą to ruszam do dzieła :)

NorMan

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław/Bydgoszcz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: NorMan »

Witam !

Mam pytanie do osób które zainstalowały taki zestaw uniwersalny :

Instalowaliście w wersji 3d czy 4/5d ? Bo w wersji 3 drzwiowej drzwi są większe, przez co silnik będzie się musiał więcej napocić aby podnosić te szybki. Słyszałem że takie zestawy potrafią się palic przy większych szybkach (takich w wersji 3d).

Jak myslicie, nadał by się taki zestaw do wersji 3d bo chętnie bym takie u siebie zamontował.

pozdrawiam

Romek

ODPOWIEDZ