sprzedaz samochodu przed uplywem 6 miesiecy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

sprzedaz samochodu przed uplywem 6 miesiecy

#1

Nieprzeczytany post autor: pakson »

witam!!
sprzedałem wczoraj moja astre spisaliśmy umowę kupna sprzedaży, w mojej umowie kupna samochodu wpisałem 3,500 i tyle tez wpisałem wczoraj w umowie i teraz mam pytanie czy muszę iść do skarbówki po informować o tym fakcie ich w jakiś sposób i jeśli teraz kupie samochód to muszę płacić drugi raz ten podatek nawet jeśli w umowie zakupu samochodu będzie wpisane 3,500 przypominam ze nie minęło 6 miesięcy i o co chodzi dokładnie z tym podatkiem od wzbogacenia??
Mój Astrolot :)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

pakson pisze:o co chodzi dokładnie z tym podatkiem od wzbogacenia
Cześć, mniej więcej chodzi o to , żeby ściągnąć podatek od dochodu. Takim dochodem jest kwota uzyskana ze sprzedaży jakiegokolwiek towaru wcześniej niż 6 mies. od zakupu.
Jeśli używasz to co kupisz ponad 6 mies. to jest to uważane jako niebyły zakup.
Jeśli szybko zbywasz jakiś towar to jest podejrzenie,że jesteś ,,handlowcem'' i US chce od Ciebie podatek. Nie wiem czy wystarczy ale więcej szczegółów[External Link Removed for Guests] Pozdro..

bartekuss

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2008, 15:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bartekuss »

Ja kupiłem samochód, po czym stwierdziłem ze lepiej będzie jak zarejestruje go na Ojca - tańsze OC, wiec zaraz po kupnie, spisałem nową umowę z moim Tatą, gdzie niby sprzedałem mu auto za 500zł. Wiec do urzędu miasta poszlismy razem z dwiema umowami, na jednej na kupuje samochód za 15000 od pana X, na drugiej ode mnie kupuje moj tata za 500zł. Wszystko było ok, załatwilismy sprawe, samocód zarejestrowany, ale podczas skladania papierów i zwrotu tablic, pani urzedniczka powiedziała "jesli mysli Pan ze zapłaci podaek od tej kwoty [500] to się grubo myli. Dlatego moje pytanie, co z tym podatkiem? Czy musimy znowu coś płacić? juz mam dowód rej. i nikt sie nie upomnał o zaden podatek.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

bartekuss pisze:urzedniczka powiedziała "jesli mysli Pan ze zapłaci podaek od tej kwoty [500] to się grubo myli. Dlatego moje pytanie, co z tym podatkiem? Czy musimy znowu coś płacić?
I ma rację.....Przed rejestracją musiałeś iść do US aby opłacić 2% podatek od umowy.... czyż nie :?:
Ty zapłacisz od umowy swojej a Tato od swojej... Oczywiście kwota 500 bedzie podejrzana :lol: :lol: Pozdro...

Astra_Fox

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 23 paź 2007, 17:57
Imię: Tomek
Auto: Fiat Grande Punto Sport Blue&Me
Silnik: 1,4 16V 95KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#5

Nieprzeczytany post autor: Astra_Fox »

a można było zrobić prościej tj. spisać że 50% auta to darowizna, i koszty tego są mniejsze.....
Ferrari jest ugrzecznioną wersją Boga...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

bartekuss pisze:lepiej będzie jak zarejestruje go na Ojca - tańsze OC,
Dlaczego tańsze :?: :?:

pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

bo prawdopodobnie jego ojciec jak i mój mają większe zniżki :D

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

pawel9002 pisze:mają większe zniżki
Tzn., że mają już auto - w wypadku utraty zniżek obejmuje to wszystkie auta. Nie wiem czy to takie opłacalne...Pozdro...

pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

u mnie jest akurat taka sytuacja, że mój ojciec dostał auto służbowe a dla mnie oddał Opelka i ma na sobie tylko 1 samochód (sorry za OT)

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

silvo44 pisze:
bartekuss pisze:urzedniczka powiedziała "jesli mysli Pan ze zapłaci podaek od tej kwoty [500] to się grubo myli. Dlatego moje pytanie, co z tym podatkiem? Czy musimy znowu coś płacić?
I ma rację.....Przed rejestracją musiałeś iść do US aby opłacić 2% podatek od umowy.... czyż nie :?:
Ty zapłacisz od umowy swojej a Tato od swojej... Oczywiście kwota 500 bedzie podejrzana :lol: :lol: Pozdro...
Dlaczego podejrzany ma być fakt iż syn, sprzedał ojcu samochód za 500 zł? To nawet w rodzinie nie można być życzliwym, albo po prostu dojść do wniosku że po co płacić więcej skoro można mniej?? Jak by nie było to samochód jest Twój i czy Ty go sprzedasz za 10k czy za 1k to tylko Twoja sprawa? Czy nie mam racji?

Btw. Mogłeś wziąć tatę na współwłaściciela, wtedy miałbyś jego zniżki i tobie też już by się liczyły..

ODPOWIEDZ