Uszkodzony EGR - objawy!!!

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Uszkodzony EGR - objawy!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Witam. Może ktos mi pomoże i odpowie na pytanie. Jakie objawy są po uszkodzeniu EGR? Oczywiście poza wywalanym błedzie, który po szczytaniu oznacza "1405" uszkodzony zawór EGR. Chodzi mi o to czy mozna tak jeżdzic czy nie i co ta awaria powoduje albo co moze powodować?

[ Dodano: 2008-08-26, 22:16 ]
Czy naprawdę nikomu nie padł EGR i nikt nie jest w stanie mi pomóc?
X18XE1 - przekleństwo czy brak zrozumienia :)

grzelo_sokolow

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 16 kwie 2008, 14:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: grzelo_sokolow »

Witam!

Podepnę się do tematu. Silnik 2,0 dtl. Spod zaworu EGR wywala olej na chłodnice. Co jest tego przyczyną. Czy zawór trzeba tylko przeczyścić, czy to nie wystarczy? Dodam, że nie odczuwam żadnych objawów, silnik chodzi normalnie, check też sie nie zapala.

Pozdrawiam - grzelo

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

16czarny16, auto może szarpać, przerywać, ciężko odpalać, nie równo pracować na wolnych obrotach itp Objawów jest wiele. Nie ma reguły.

grzelo_sokolow, Normalna sprawa.

Awatar użytkownika
Marcin29er

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kleszczyna
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Marcin29er »

Witam mam ten sam problem z zaworem EGR zaczne od tego czy ktos moze mi powiedziec gdzie ten zawor sie znajdoje i jak sie do niego dostac???????? wspomne ze mam astre G 1.7 TD z 1998 roku pozdrawiam

Krzysiek-83

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2008, 14:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek-83 »

Witam!!! Maiłem też problemy z zaworem EGR w 1.7 CDTI ale nie miałem nigdy czasu wymontować i wyczyścić go, problem rozwiązał się sam. Wymieniłem przepływomierz i zmieniłem stacje, wcześniej tankowałem BP ultimate albo ORLEN verva, teraz tankuje na statoil i zmiana pojawiła sie po 3 tankowaniach po jakies 50 zł. Wcześniej kopciło mi na czarno i to tak za wstyd mi było jezdzic i zgasła mi kontrolka chek. Od tamtej pory nie tankuje na innych cpnach. Proponuje wam to sprawdzic. Pozdrawiam.

dr.No

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dr.No »

Wszyscy mówią można jezdzic,zapala się kontrolka ,troche szarpie wiec jadę- wyprzedzam na liczniku ok 120 km/h i nagle autko gaśnie brak wspomagania ,pedał hamulca twardy ztaczam sie na pobocze i mam dość . Kupuje EGR Delphi-ego za 400 pln nowy .Montaż pod domem i jest ok. Są tematy o zaslepianiu i nic się nie dzieje ,może i tak . Ja wymieniłem i wiem ,że mam spokój na jakiś czas (do końca mojego lub jej).

daimonsan

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2007, 23:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: peterborough
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: daimonsan »

witam! w mojej astruni problem z EGR objawial sie tym ze jak jechalem na jakims wysokim biegu na rownym gazie to czasami szarpala, po zaslepieniu problem sie nie powtorzyl... 8) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin29er

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kleszczyna
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Marcin29er »

No wlasnie podobno idzie zaslepic ten EGR tylko jak on wyglada ??????? i jak sie go zaslepia co jest potrzebne by go zaslepic i w ktorytm miejscu?????? przypomne ze mam astre G 1.7 TD 1998 rok pozdro

[ Dodano: 2008-11-11, 17:32 ]
Witam czy nikt nie jest w stanie powiedziec mi gdzie znajduje sie EGR w astrze z silnikiem 1.7TD i w jaki sposob sie go zaslepia czy naprawde nikomu nie zdazylo sie cos podobnego?????????

ODPOWIEDZ