Jaki silnik polecacie do Astry H?

Awatar użytkownika
frookie

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2008, 23:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jaki silnik polecacie do Astry H?

#1

Nieprzeczytany post autor: frookie »

Kupuję Astrę H i chciałbym się dowiedzieć, jakie silniki do tego samochodu polecacie.

Jazda będzie w cyklu mieszanym - trochę miasta i trochę wyjazdów. Zależy mi na dynamice, bo jak miałem wcześniej Astrę G 1.6 8V to jednak trochę muliła i kiepsko się nią jeździło (mimo, że nie miałem z nią żadnych problemów przez kilka lat), ale i na ekonomice spalania. Mam nadzieję, że jest to do połączenia.

Czytałem trochę na forum, ale takiego tematu akurat nie znalazłem.

Na co należy też zwrócić uwagę przy kupnie używanej AH?

Pozdrawiam,
frookie
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, 20:58 przez frookie, łącznie zmieniany 1 raz.

jurop3

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: jurop3 »

witam, jesli chodzi o silnik to polecam 1,9 cdti dynamiczny a i mało pali.
Sprawdz czy komputer nie ma zadnych błędów, warto podjechac do jakiegos warsztatu lub ASO na techa.

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

frookie, to zależy ile rocznie pokonujesz kilometrów, jeżeli mniej niż 20-30kkm to na Twoim miejscu wybrałbym silnik benzynowy, np. 1.6 16v 115KM, wystarczy do spokojnej jazdy a i w trasie można normalnie jechać. Ja akurat mam 1.4 90KM i nieraz brakuje trochę pod nogą :/

Tak jak napisał jurop3, warto podjechać na diagnostykę i zapłacić parę złotych za badanie niż potem żałować.

Awatar użytkownika
frookie

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2008, 23:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: frookie »

Dzięki za pierwsze informacje.

A jak jest rzeczywiście z tym olejem? Wszystkie silniki go biorą czy tylko 1,7 diesla?

Do tej pory pokonywałem około 20 000 km rocznie, ale teraz pewnie będzie trochę mniej.

Czy ten 1,6 nie jest za słaby na ten samochód. Jak poziom hałasu przy prędkościach >120km//h?

Usunięty użytkownik 3235

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Słaby nie jest, jak pisałem, ja mam 1.4 i mi wystarczy - do miasta jest bardzo dobry, na trasie też można jechać normalnie, a różnicę 25KM na pewno da się odczuć i to na duży plus. Myślę że nawet spalanie niewiele wzrośnie, u mnie średnio pali 6.8L/100km - tyle że są to krótkie odcinki 14km w jedną stronę codziennie.

O "braniu oleju" w tym aucie nie słyszałem jeszcze, chociaż od dawna była to raczej domena Ecoteców, u mnie oleju nie bierze.

Co do poziomu hałasu to był kiedyś temat o tym dotyczący nawet silnika 1.6, musisz poszukać.

jarmk

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2008, 19:25
Imię: Sławek
Silnik: 1.6 benzyna
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Marienburg
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: jarmk »

Mam benzynę 1.6 16v 115KM od pół roku i nie zauważyłem, żeby mi wzięło choć troszkę oleju, mam non stop ten sam stan.
Co do hałasu, to powiem szczerze, że powyżej "setki" jest dość głośny i nie jest to tylko moja opinia. Może to wina braku wygłuszenia silnika, których podobno do "benzyniaków" oryginalnie nie mątują.

solo

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 03 lis 2007, 12:22
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H Caravan
Silnik: 1700 CDTI
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: solo »

Mam astre w dieslu od marca Przeszdłem nawet z 10w-40 na 5w-30 przy 68tys i nie zauważyłem żadnego zużycia oleju. Przejechałem juz ok 14tys i nie wziął ani grama. Dla mnie diesel to dobry wybór ale też przyzwyczajenie. Benzynke polecam ale 1,6 dopiero. 1.4 jest troche słaba
[External Link Removed for Guests]
100 konny krążownik szos :)

Janczes

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 10 lis 2008, 14:08
Imię: Łukasz
Auto: Astra H 5d.
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Konstancin-J / W-wa

#8

Nieprzeczytany post autor: Janczes »

Ja posiadam wersje 1.7 cdti i szczerze polecam, mało pali (mieszany cykl 5.5l przy lżejszej nodze, jak więcej przycisnę po mieście to max 6.5l średnio), a na brak mocy nie narzekam, zawsze ładnie się zbiera:) zrobiłem nią około 3tys. km narazie i nic oleju nie ubyło.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Witam,
Miałem 1.4 90KM. 2 lata 75tys km bez problemów.
Spalanie 6,3 :)
Do miasta super ale trasa trochę za słaby.

Teraz jeżdżę 1.6 115KM
Różnice:
spalanie, dużo głośniej ale to może dlatego ze GTC.
wystarczająca już moc....

dlugi64

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 28 wrz 2008, 14:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bolęcin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dlugi64 »

Miałem kilka samochodów z różnymi silnikami,co mogę powiedzieć to że samochód z dieselem jest o niebo lepszy od benzyniaka i to nie chodzi o zużycie paliwa ale dynamikę jazdy moment obrotowy jest dużo wyższy a to powoduje że silnik jest bardziej elastyczny.Mam obecnie 1.3 cdti i to jest troszkę mało i mam peugeot 307 hdi 2.0 i tu jest jazda super praktycznie od 1000 obr/min rozpędza się bez zająknięcia czyli 5 bieg praktycznie od 50km/g, w benzyniaku mieszaj biegami non stop,ale z drugiej strony jak mało jeździsz to finansowo się nie płaca kupować diesla.Ja bym się nie przesiadł benzyniaka.

ODPOWIEDZ