potrzebna uszczelka

Siwa84

potrzebna uszczelka

#1

Nieprzeczytany post autor: Siwa84 »

Witam Ma moze ktos namiar gdzie można kupic uszczelke pod głowice silnik 1.8

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Frost »

Proszę
SKLEP TYLKO Z CZESCIAMI DO OPLI
"M-R Centrum S.C."
40-715 Katowice, ul. Opalińskiego 3
woj. śląskie
tel. +48(0-32) 253 00 61 kom. 691 782 878, 691 782 879
GG: 2639083
[External Link Removed for Guests]
Do Państwa dyspozycji:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 9.00 - 13.00
GORĄCO POLLECAM TANIE CZESCI DO OPLI NOWE I UZYWANE ORGINALY
a jesli chesz inne sklepy to w dziale slask sa adresy sklepow polecane na slasku przez klubowiczów tu masz linka Adresy Sklepów z częściami do samochodów marki Opel. ew pisz do mnie na gg

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Kolega pozwoli że się podepnę bo temat trochę podobny. ;)

Ostatnio zaczęły się problemy z obrotami. Kody błędów 25 i 35. Sprawdziłem które to, poczytałem na forum i wziąłem się za czyszczenie przepustnicy, układu wtryskowego, silnika krokowego i czujnika położenia przepustnicy.
Uszczelki nie były w najlepszym stanie :/ ale poskładałem wszystko zresetowałem komputer i odpaliłem.
Błędy jakie się pojawiły to 33 i 35, silnik wciąż pracował nierówno więc zapadła decyzja o wymianie silniczka. Kupiłem na tej samej aukcji co Evergreen_1987 ;)
Teraz czekam na silniczek.

Chciałem przybliżyć wam moją sytuacje :) Ale nie o tym chciałem pisać, jak wspomniałem wyżej uszczelki nie były w najlepszym stanie (twarde, brudne, łamiące się) więc je tęż pasowało by wymienić żeby nie dostawało się lewe powietrze, prawda :>
Przeszukałem allegro - nic, byłem w dużym sklepie z częściami samochodowymi i nie ma, nawet nie ma możliwości sprowadzenia.
Pojechałem więc wczoraj do ASO i kupiłem jedną uszczelkę która idzie pomiędzy przepustnicę a kolektor ( 10,50zł) druga uszczelka która zbytnio nie różniła się od pierwszej tym że ona idzie między przepustnicę a układ wytryskowy kosztowała ponad (42zł :shock: ) trochę dużo :?
Jest jeszcze jedna uszczelka wielkości 5cm x 1,5cm która jest pomiędzy przepustnicą a kawałkiem metalu przykręcanym do niej, do tego kawałka metalu idą dwa wężyki, jeden łączy się z pokrywą od zaworów, a drugi idzie do "pokrywy wtrysku/przepustnicy"
Tej uszczelki nie mieli :/

Moje pytanie, z czego mogę dorobić takie dwie uszczelki aby wytrzymały one ciśnienie, wilgoć i na trochę by starczyły, bez konieczności kolejnego docinania po miesiącu. :?:
Uszczelka jaką kupiłem w ASP jest twarda, cienka i chyba z papieru albo jakiegoś tworzywa.

Ale się rozpisałem :D

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Mysle ze w kazdej nawet niewielkiej hurtowni elektrycznej dostaniesz preszpan( do silnikow elektrycznych) Mozesz to sprobowac. To groszowe sprawy. W tej samej hutowni zapytaj o kryngielit. Najcienszy jaki wiedzialem to chyba 0,5mm .
Pamietam kiedys w takim SAMie uzywalem kryngielitu jako uszczelki miedzy kolektorem wydechowym a glowica. Wystarczal do nastepnego odkrecenia kolektora.

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Dzięki wielkie karola44-81 ;) (niestety nie mam możliwości wciśnięcia "pomógł")
Ten kryngielit, a dokładniej uszczelki z niego zrobione wyglądają identycznie jak ta którą kupiłem w ASO :)
Myślę że nada się bardzo dobrze. Jeszcze raz dzięki ;)

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Poprostu musisz sprobowac!! O ile dobrze pamietam to sprzedaja to na wage i chba cos kolo 40 za kg chodzilo to. Ale kilogram takiej cienkiej to na nie jeden zestaw ci wystarczy :)

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Frost »

Thomas87, opcja pomógł jest tylko dostępna osobie która założyła temat ty tego nie zrobiłeś ino dopisałeś się do istniejącego tematu i również polecam kryngielit :m

Zablokowany