Nietypowe oświetlenie rejestracji

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
kajtosz_90

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nietypowe oświetlenie rejestracji

#1

Nieprzeczytany post autor: kajtosz_90 »

Witam. Przymierzam się do założenia sportowego zderzaka na tył mojej astry. Zderzak już mam ale gdy go założę do auta pojawia się problem... mianowicie zderzak niema oświetlenia na rejestrację (mam astre 3 drzwiową).
Tu pojawia się moje pytanie: czy macie może jakieś ciekawe pomysły jak rozwiązać ten problem? bo jak wszyscy wiemy bez oświetlenia tablicy nie można jeździć. Dodam jeszcze że pozdejmowałem z klapy wszystkie znaczki wycieraczkę i zaspawałem klamkę, więc rejestracja musi wylądować na zderzaku, żeby kalpa ładnie się prezentowała:D
Czekam na odpowiedzi i ciekawe pomysły.

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: niecek »

Tak FRONIAK miał u siebie zrobione miejsce na tablice [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Nie mam pomysłu ale wiem, że lampka która oświetla rejestracje musi mieć homologacje, w sumie nikt tego nie sprawdza ale zawsze się trafi wredny pan z radiowozu
[External Link Removed for Guests]

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Witam

Nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem tego postu...

Co miałeś na celu usuwając rejestrację z klapy? Czy to ładniej wygląda? Jakoś nie wydaje mi się...
Po co robić sobie kłopot (wcale nie potrzebny) i tracić na to czas.

Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją - informacją w internecie że ktoś kontrolował czy lampka która oświetla rejestrację ma homologację... Oczywiście nie mówię o "pseudo tuningowych idiotycznych" podświetleniach typu "ultrafiolet LED" bo za to powinni prawo jazdy zabierać...
Przypominam, że takie oświetlenie równa się z utratą dowodu rejestracyjnego, nie mówiąc o tym jak to "extra" wygląda :lol:

Pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
kajtosz_90

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kajtosz_90 »

usunąłem z tylnej klapy wszystko co tylko się dało więc i rejestrację można by usunąć. Poza tym mój nowy zderzak niema dziury na oryginalną lampkę a nie chcę go psuć dziurawiąc go. Skoro i tak muszę zrobić oświetlenie tablicy to pomyślałem z lepiej to będzie wyglądało jak tablica będzie na zderzaku. Co do sposobu oświetlenia dalej nie mam pomysłu więc... będę bardzo wdzięczny za jakieś ciekawe rozwiązania (niekoniecznie z seryjną lampką)

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Witam

Zadam tylko dwa dodatkowe pytania...

1. Dlaczego zrezygnowałeś z wycieraczki?

Przy tym typie nadwozia wycieraczka jest wręcz konieczna do sprawnej jazdy!

2. Czysta ciekawość: Jak otwierasz tylną klapę?

Jest zamknięta na stałe czy jest jakiś sposób...

Pozdrawiam
Paweł

KwL

Astro-maniak
Posty: 168
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:42
Imię: Konrad
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: KwL »

hmmm może nad rejestracją przyczep światła dzienne one mają homologacje(znajdziesz je na allegro), tylko czepiając w dół samochodu,tak aby oświetlały rejestracje i przy okazji droge:)
! ! ! NIE zabijesz NIE WygraSz ! ! !

Awatar użytkownika
kajtosz_90

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2009, 17:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kajtosz_90 »

pawel88 pisze:Witam

Zadam tylko dwa dodatkowe pytania...

1. Dlaczego zrezygnowałeś z wycieraczki?

Przy tym typie nadwozia wycieraczka jest wręcz konieczna do sprawnej jazdy!

2. Czysta ciekawość: Jak otwierasz tylną klapę?

Jest zamknięta na stałe czy jest jakiś sposób...

Pozdrawiam
Paweł
1. silniczek tylnej wycieraczki był spalony więc i tak nie było z niej pożytku, a poza tym jak się potrafi jeździć na lusterka boczne to wycieraczka wcale nie jest potrzebna ( przynajmniej mi:p) co do widoczności przez tylną szybę to i tak szyby mam przyciemnione więc za dużo tam nie widać.

2. tylną klapę mam otwieraną z guzika z kabiny auta. to nie było zbyt trudne wystarczyło do cięgna z klamki zamontować zwyczajny siłownik centralnych zamków i puścić kabelki w dowolne miejsce gdzie ma być guzik.
Co do Twojej ciekawości Pawle88 to możesz się pewnie zastanawiać jak działa ten guzki bo przy normalnym oryginalnym zamku tylnej klapy nie zdawał by on swojego zadania w pełni gdyż klapa zamyka się na tzw. "dwa razy" i przy naciśnięciu guzika otwierał by się tylko pierwszy zamek. ten problem też nie trudno było rozwiązać, mianowicie wystarczyło wyciąć jeden ząbek z zamka tak by klapa zamykała się na "raz".
Działa elegancko i efekt taki jak sobie zamierzyłem;) Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-02-15, 11:59 ]
a co do świateł dziennych.. myślałem raczej o czymś w rodzaju diody albo czegoś takiego tylko żeby świeciły punktowo a nie oślepiały jadących z tyłu. chodzi mi tu bardziej o coś co będzie się jak najmniej rzucało w oczy a spełniało swoje zadanie.
ale jak by nie było jest to jakiś pomysł;)

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

kajtosz_90 pisze: 1. silniczek tylnej wycieraczki był spalony więc i tak nie było z niej pożytku, a poza tym jak się potrafi jeździć na lusterka boczne to wycieraczka wcale nie jest potrzebna ( przynajmniej mi:p) co do widoczności przez tylną szybę to i tak szyby mam przyciemnione więc za dużo tam nie widać.

2. tylną klapę mam otwieraną z guzika z kabiny auta. to nie było zbyt trudne wystarczyło do cięgna z klamki zamontować zwyczajny siłownik centralnych zamków i puścić kabelki w dowolne miejsce gdzie ma być guzik.
Co do Twojej ciekawości Pawle88 to możesz się pewnie zastanawiać jak działa ten guzki bo przy normalnym oryginalnym zamku tylnej klapy nie zdawał by on swojego zadania w pełni gdyż klapa zamyka się na tzw. "dwa razy" i przy naciśnięciu guzika otwierał by się tylko pierwszy zamek. ten problem też nie trudno było rozwiązać, mianowicie wystarczyło wyciąć jeden ząbek z zamka tak by klapa zamykała się na "raz".
Działa elegancko i efekt taki jak sobie zamierzyłem;) Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-02-15, 11:59 ]
a co do świateł dziennych.. myślałem raczej o czymś w rodzaju diody albo czegoś takiego tylko żeby świeciły punktowo a nie oślepiały jadących z tyłu. chodzi mi tu bardziej o coś co będzie się jak najmniej rzucało w oczy a spełniało swoje zadanie.
ale jak by nie było jest to jakiś pomysł;)
Witam

Co do pkt 1.
Jestem na pewno lepszym kierowcą i zapewniam Ci, że widoczność w pewnych sytuacjach do tyłu jest kluczowym elementem - nawet jeśli lepiej jeżdżę na lusterkach. W sumie, może nie wykorzystujesz samochodu tak wszechstronnie i widoczność do tyłu nie jest Ci tak często "potrzebna" to w sumie z tym mogę się w ostateczności zgodzić...

Co do pkt 2.
Pomysł - rewelacja!
Wykonanie - nie najlepsze...
Wiesz - ja bym to jakoś zabezpieczył, bo to jest TYLKO ELEKTRYKA i każde zwarcie w samochodzie (nie zaprzeczaj, bo takie są fakty!) może zaowocować tym, że klapa Ci się otworzy. Pomyśl nad zabezpieczeniem klapy... Będzie cudnie.


Aha! Byłbym zapomniał... Ostatnio byłem w elektronicznym i zauważyłem listwy z LED`ami na jaką długość chcesz (mówię o białych - nie jakichś burackich kolorowych niezgodnych z przepisami). Pomyśl - są przylepne na taśmę dwustronną, GABARYTY minimalne, nawet nie będzie widać. Efekty? Diody Flux świecą pod kątem ok. 120* więc rejestracja dobrze będzie miała a myślę że 10 diodek wystarczy w zuuuupełności. Koszt 4.5zł za 3 diody na pasku z kabelkiem.

Pozdrawiam
Paweł

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Wtrącę się apropo podświetlenia tablicy rejestracyjnej, ja sobie sam zrobiłem listwę 6 diód super flux.. W taki sposób ::: ( . to diody). I jest bardzo dobrze, zdjęcia samochodu w moim profilu, i jeśli chodzi o diody to dużo się z nimi bawiłem, są dobrze w miarę dobrze poizolowane (w całym aucie) i wszystko świeci jak należy już ponad rok. ;)
Chciałem też nadmienić, że pierwszy raz widzę osobę, która uważa się za bardzo bardzo dobrego kierowcę.. Ile masz lat? Ile masz prawko? 2 lata max? Ludzie jeżdżą po 30 lat i więcej i niektórzy nawet nie myślą nazwać się dobrym kierowcą, nikt nie jest idealny, a wiadomo, że zależy to od sytuacji na drodze, a bywa różnie.. Tak jak z dobrym pływakiem, możesz umieć super pływać, być nawet mistrzem, a nie wykluczone, że utopisz się w wodzie po kostki.. - taka dygresja. :)
Obrazek

ODPOWIEDZ