Strojenie anteny Midland ML-145

wszystko co się wiąże z CB
nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

Zacznę od tego, żeradio nie ma napewno 12 WAT. a co do strojenia to jeszcze nie widziałem, żeby ktoś stroił antene śrubkami. odkręcasz te sśrubki wciskasz bat do samego końca, zakręcasz i dopiero bierzesz się za strojeni!! jak jest SWR malejący tzn, że na pierwszym kanale jest wyższy niż na 40 to wtedy wyciągasz po trochę bat, jeśli jest na odwrót to ucinasz. postaw antenę na środek dachu i wtedy zmierz SWr oczywiście po wcześniejszym skalibrowaniu SWR miarki.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

nelson04, POwiem ze radio ma tyle mocy bo takie bylo wskazanie na miarce SWR z dwoma wskazowkami. Jezeli chodzi o strojenie to wiem jak sie stroi a pozatym robil to ze mna kolego ktory od lat zajmuje sie CB! I on sam mowil zeby ciac i jak ciolem to swr spadal i spadl z 3 na 2 a jak postawilem antene na dachu to swr byl ok 1,8 ale ja nie chce anteny na dachu zeby mi kabel lezal wiez dalem na klape bagaznika! jak zrobi sie cieplej to jeszcze sie pobawimy z ta antena a pytam tylko czy czasem tej anteny moze sie nie da lepiej nastroic ale widze ze inni maja na 1,1 albo nawet na 1 wiec powinno sie dac!!
Moja Asterka!

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

PabloS, radio napweno nie ma 12 wat. zwykłą swr miarką nie zmierzysz mocy radia. 12 wat to się wyciąga po modyfikacjach z presidentów jacksonów ale nie z midlanda za 200zl. a antenke napewno lepiej się da zestroić. Może masz coś nie tak na wtyczkach, przejrzyj jeszcze raz połączenia.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

nelson04, To jest SWR miarka z miernikiem mocy(ta co mierzylem) I podejzewam ze moze miec bo to dlatego te radio jest zabronione w polsce bo przekracza te 4 waty. Ja tylko pisze to co widzialem na wlasne oczy amiernik chyba nie klamie bo byl kalibrowany przy kazdym pomiarze
Moja Asterka!

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wencik »

to co znalazłem "Radiotelefon Midland 1001Z to nowość w rodzinie MIDLANDóW. Posiada już RF GAIN. Podstawowo wyposażone, 40 kanałowe z możliwością podłączenia głośnika zewnętrznego radio jest proste w obsłudze i w atrakcyjnej cenie. Jeden z najlepszych produktów Midlanda. Dane techniczne:Moc wyjściowa 4 W Modulacja AM Zakres częstotliwości 26,960-27,400 Czułość odbiornika 1,0 uV Napięcie zasilania 10-15V Ilość kanałów 40 Waga 1,2 kg Wyjście na głośnik zewnętrzny Wymiary 115*180*46 m 40 kanałów Siła kanału 9 Przełącznik CB/PA łatwa instalacja"

a tu masz deklaracje zgodności do tego radyjka jak by Ci Panowie Policjanci chcieli kiedyś zabrać radio

[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

PabloS, a ile ten miernik kosztował? 40-czy 50 zł? wierzysz w dokładny poamir z takiego miernika? bo ja nie. sam stroję antenę tanim miernikiem i zawsze biorę poprawkę na jego wskazania. Moc radia mierzy się na sztucznym obciążeniu a nie na SWR miarce.
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

wencik pisze:2) tniesz antene?! masz takie śruby imbusowe... odkręca się je, tzn luzuje i tak to się przestawia... jeszcze nie widziałem,żeby ktos ciał... ale może sie nie znam... ktoś Ci tak radził ?
no raczej sie nie znasz... :P ale anteny sie tnie w skrajnych przypadkach, atakach padaczki, aktach desperacji lub kompletnej niewiedzy ;m
PabloS pisze:Ale jak wiesz to antene stroi sie do radia i do miejsca
stroji sie do bryly czyli karoserii i nie do niczego innego
JOszi pisze:Ja mam ją wystrojoną praktycznie na SWR= 1 :D
ja tez :D
nelson04 pisze:radio napweno nie ma 12 wat. zwykłą swr miarką nie zmierzysz mocy radia. 12 wat to się wyciąga po modyfikacjach z presidentów jacksonów ale nie z midlanda za 200zl
racja dokladnej mocy nie zmierzysz lecz te radia maja 4W (polak potrafi wiec podniesienie mocy to nie problem tylko trzeba umiec z niej korzystac) :D a zabronione sa pewnie jak wiele innych srutow i dobrze :P
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

PabloS

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 16 gru 2008, 17:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: PabloS »

Mysle ze temat jest do zamkniecia bo bylem w servisie CB i jeszcze raz mierzylem SWR anteny i facet mowi ze w tym miejscu co ja zamontowalem to ciezko jest zejsc do SWR=1.2 i jak mi dobrze odbiera to nie ma sensu juz nic robic. A jezeli chodzi o moc to facet powiedzial ze to jest moc anteny i na mierniku sie przelacza 10w/100w i jak sie przelaczylo to pokazywalo ok 300wat bo taka jest moc anteny mojej!
Moja Asterka!

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

PabloS pisze:Mysle ze temat jest do zamkniecia bo bylem w servisie CB i jeszcze raz mierzylem SWR anteny i facet mowi ze w tym miejscu co ja zamontowalem to ciezko jest zejsc do SWR=1.2 i jak mi dobrze odbiera to nie ma sensu juz nic robic. A jezeli chodzi o moc to facet powiedzial ze to jest moc anteny i na mierniku sie przelacza 10w/100w i jak sie przelaczylo to pokazywalo ok 300wat bo taka jest moc anteny mojej!
Normalne ze na srodku dachu zlapiesz swr. Hehe moja ma 3kW :D
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

wencik pisze:to co znalazłem "Radiotelefon Midland 1001Z to nowość w rodzinie MIDLANDóW. Posiada już RF GAIN. Podstawowo wyposażone, 40 kanałowe z możliwością podłączenia głośnika zewnętrznego radio jest proste w obsłudze i w atrakcyjnej cenie. Jeden z najlepszych produktów Midlanda. Dane techniczne:Moc wyjściowa 4 W Modulacja AM Zakres częstotliwości 26,960-27,400 Czułość odbiornika 1,0 uV Napięcie zasilania 10-15V Ilość kanałów 40 Waga 1,2 kg Wyjście na głośnik zewnętrzny Wymiary 115*180*46 m 40 kanałów Siła kanału 9 Przełącznik CB/PA łatwa instalacja"

a tu masz deklaracje zgodności do tego radyjka jak by Ci Panowie Policjanci chcieli kiedyś zabrać radio

[External Link Removed for Guests]
To dlaczego na stronie Urzędu Komunikacj Elektronicznej to radio widnieje jako zakazane do użytku na terenie RP. Ciekawe.
Podaje link do strony z listą :
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ