przyciemnianie szyb samemu

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
Hendrixx

Astro-maniak
Posty: 514
Rejestracja: 28 sty 2009, 10:58
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 benz
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#41

Nieprzeczytany post autor: Hendrixx »

a no :] Najpierw zrobię zapas kołków a później zabiorę się za demontaż :mrgreen:

[ Dodano: 2009-06-30, 17:39 ]
aaa w ogóle to czy ktoś mógłby podać linka do aukcji, na której sprzedają wartą polecenia folię. Wiecie, sprawdzoną przez was -> zdjęcia mile widziane :] Nie chcę kupić za ciemnej a i też nie chcę kupić czegoś co da nijaki efekt porównując z wysiłkiem jaki w to włożę 8)

[ Dodano: 2009-06-30, 17:47 ]
....aaa i czy jest sens kupowania na tył np ciemniejszej a na przod takiej zgodnej z przepisami. wiecie, czy to ma sens jak tył będzie ciemniejszy a przód jasniejszy..?

znalazłem coś takiego i na tej aukcji własnie jest jasno jasno czarna (teoretycznie przod) i reszta odcieni na tył... co sadzicie?

[External Link Removed for Guests]
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza: raz białe, raz czarne :)



[External Link Removed for Guests]

Rafał_79

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 08 cze 2011, 22:59
Imię: Rafał
Auto: Signum 2.0T 175KM
Silnik: z20net
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Chełm

#42

Nieprzeczytany post autor: Rafał_79 »

Czy mógłby mi ktoś pomóc. Zabrałem się za przyciemnianie szybek w moim kombiaku, boki tył zrobione. Czas zabrać się za drzwi tylne, tylko nie wiem jak dobrać się do tej małej szyby (trójkąta) a potem tej dużej. Czy ktoś już to robił i ma jakieś wskazówki.

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

jestem w stanie ci podpowiedziec co do trojkacikow :) najlepiej sobie przylozyc z zewnetrznej strony ale pamietac trzeba ze jak sie wytnie to po obroceniu folii do srodka bedzie odwrotnie takze pamietac by dobra strona przylozyc aby nie bylo cyrku :) i poprostu przykladasz odcinasz potem ladnie docinasz i bierzesz i do srodka :) a co do tylnych w drzwiach to tylko i wylacznie polecam wyciagac. poniewaz wteedy ladnie sie dotnie na boki gdzie szyba lezy w uszczelkach jak i na dole zawsze wtedy mozna pociagnac te 5 cm w dol i nic nie odstaje itd pamietac trzeba tez o rownym docieciu u gory i nigdy rowniotko z szyba... bo po czasie sie odklei przy zamykaniu minimum milimetr zostawic :) i w sumie tyle. sam sie bede na dniach brac za przyciemnienie szybek w mojej eFce ale sedanie i boje sie tylko tylnej szyby .... ;/ strach pomyslec. 2 razy w zyciu przyciemnialem 2 auta i stoja pod blokiem :) moja lagune kombi to problemu nie bylo i kolegi golfa to z tylna tez nie bylo problemu a tu sie boje :(( ale jak przyciemniac to cale przod rowniez :) pojde w ryzyk i przyceimnie jasniejsza
Pozdro
Moja kochanka :D :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

jestem w stanie ci podpowiedziec co do trojkacikow :) najlepiej sobie przylozyc z zewnetrznej strony ale pamietac trzeba ze jak sie wytnie to po obroceniu folii do srodka bedzie odwrotnie takze pamietac by dobra strona przylozyc aby nie bylo cyrku :) i poprostu przykladasz odcinasz potem ladnie docinasz i bierzesz i do srodka :) a co do tylnych w drzwiach to tylko i wylacznie polecam wyciagac. poniewaz wteedy ladnie sie dotnie na boki gdzie szyba lezy w uszczelkach jak i na dole zawsze wtedy mozna pociagnac te 5 cm w dol i nic nie odstaje itd pamietac trzeba tez o rownym docieciu u gory i nigdy rowniotko z szyba... bo po czasie sie odklei przy zamykaniu minimum milimetr zostawic :) i w sumie tyle. sam sie bede na dniach brac za przyciemnienie szybek w mojej eFce ale sedanie i boje sie tylko tylnej szyby .... ;/ strach pomyslec. 2 razy w zyciu przyciemnialem 2 auta i stoja pod blokiem :) moja lagune kombi to problemu nie bylo i kolegi golfa to z tylna tez nie bylo problemu a tu sie boje :(( ale jak przyciemniac to cale przod rowniez :) pojde w ryzyk i przyceimnie jasniejsza
Pozdro
Moja kochanka :D :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Rafał_79

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 08 cze 2011, 22:59
Imię: Rafał
Auto: Signum 2.0T 175KM
Silnik: z20net
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Chełm

#45

Nieprzeczytany post autor: Rafał_79 »

Dzieki za porady ale juz zrobione. Została tylko tylna szyba ale chyba sobie odpuszcze.
Boczne bardzo łatwo poszły bez wyjmowania, tylko boczki z drzwi pozdejmowalem.

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

no ja tez za niedlugo biore sie za przyciemnienie :) od ojca angola sciagam na tydzien wyciagam szyby auto w garaz przyciemniam szyby. potem gotowe u siebie wykrecam od niego do mnie tzn juz przyciemnione i moje do niego :) oczywiscie za miesiac auto idzie na czesci tzn bedzie czekac az zima sie skonczy :) i szyby tak czy siak wroca do mnie oryginalne, a najgorzej boje sie tylnej ale jakos DAMY RADE :D Polak potrafi ! :P tyle ze bede miec rowniez i przednie :))
Moja kochanka :D :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cierpik

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2011, 23:18
Imię: Robert
Auto: Astra H
Silnik: 1,9
Województwo: wielkopolskie

#47

Nieprzeczytany post autor: cierpik »

Witam,
Panowie chce przyciemnić tyłw kombiaku ale chce folie taką ,żeby szyby wyglądały w miare możliwości jak oryginalnie przyciemnione.

Czy ktoś zna producenta takiej folii lub symbol folii użytej???

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

to raczej tylko folia termokurczliwa (tylna pojdzie za jednym pasem) i wyglada ladnie :) gorzej z tanimi trzeba ciac a i tak nigdy idealnie sie nie dotnie :)
Moja kochanka :D :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#49

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Na pewno folie Solara za 19,99zł z Allegro nie spełnią Twoich oczekiwań. Kiedyś widziałem na forum, że koleś sprzedawał folie, że niby amerykańskie czy coś takiego w cenach pod 100zł więc może coś są warte. Zagadaj do niego, nick ma "Taktownie".

Awatar użytkownika
sevi

ex-Staff
Posty: 2459
Rejestracja: 31 maja 2008, 13:49
Imię: Severyn
Auto: Volvo V40
Silnik: 2.0 T
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#50

Nieprzeczytany post autor: sevi »

zabieram się właśnie za tylną szybkę w kombiaku F, mam łatwiej bo jest wyklejona z klapy więc powiem czy da się tą tanią folią to zrobić ładnie .

ODPOWIEDZ