Kulturalna 19-stka

wszystko co się wiąże z CB
Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kulturalna 19-stka

#81

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Falconn pisze:ja staram się ułatwiać tirowcom często sytuacje i przy właśnie takim manewrze jaki pisałeś sam przyblokuje lewy pas i pomrugam światłami lub zawołam na cb, bardzo często wpuszczam duże mobilki przed siebie z bocznych dróg na mieście czy z wyjazdu z pod firmy
Twoje podejście do ciężarówek jest godne pochwały ;) Ja osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem,gdzie osobówka umożliwiłaby mi włączenie się do ruchu.Wiele razy miałem sytuację,gdzie musiałem "wymusić pierwszeństwo" aby dostać się na pas ruchu.(mowa oczywiście o wyjeżdzie z bocznej ulicy).A czemu nie wpuszczają,ponieważ ciężarówka za nim się rozpędzi to trochę czasu mija, potem np nie mają możliwości ich wyprzedzenia itd i to ich denerwuje. Mam nadzieję, że się kiedyś gdziesz na drodze spotkamy ;)
Falconn pisze: często gdy zapytam na radiu bezpośrednio mijającego mnie tira i tak odpowiedzi nie dostane
Wiesz wszystko zależy od tego na jakiego kierowcę trafisz. Są tacy którzy odpowiadają, są tacy którzy tak jak piszesz nie odpowiadają, może dana osoba nie miała włączonego CB,może zajęta była rozmową,albo głośno radia słuchała, tego się nie dowiesz... Ja też wiele razy nie otrzymywałem żadnej odpowiedzi gdy pytałem się np o drogę...Uważam,że takim czymś nie należy się przejmować.Nie odpowiedział jeden,to zapytać się kolejny raz i ktoś w końcu udzieli odpowiedzi ;) Ludzie są jacy są i tego nikt nie zmieni.
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5865
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

To akurat prawda. Mnie 99% kierowców TIRów wpuszczało, żebym mógł włączyć się do ruchu albo np kiedy wyprzedzam to praktycznie zawsze mignie kierunkowskazem czy mogę wyprzedzać. Sam też staram się ich wpuszczać z bocznych np uliczek itp.
Prędzej oni pomogą niż te buce w Lexusach, MB, Volvo itd :)

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#83

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

analyzer65 pisze:To akurat prawda. Mnie 99% kierowców TIRów wpuszczało, żebym mógł włączyć się do ruchu albo np kiedy wyprzedzam to praktycznie zawsze mignie kierunkowskazem czy mogę wyprzedzać. Sam też staram się ich wpuszczać z bocznych np uliczek itp.
Ja z reguły jak jadę zestawem i widzę w lusterku że ktoś chce mnie wyprzedzić to mu ułatwiam manewr poprzez właśnie wrzuceniem kierunku, nawet na CB krzyknę... a w nie których przypadach nawet hamuje żeby tylko szybciej znalazł się na swoim pasie ;)
analyzer65 pisze:Prędzej oni pomogą niż te buce w Lexusach, MB, Volvo itd
dobrze napisane ;) buce :lol: :lol: :lol:
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#84

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Rajdowiec pisze:A czemu nie wpuszczają,ponieważ ciężarówka za nim się rozpędzi to trochę czasu mija, potem np nie mają możliwości ich wyprzedzenia itd i to ich denerwuje.
Specjalnie się nie zatrzymam jadąc te 90km/h by wpuścić kogoś z bocznej ale jak już mnie przyhamują jadący przede mną bo skręcali to już mi nie robi różnicy, zatrzymam się i wypuszczę. A że duży to jaki problem, małym i tak prędzej czy później go wezmę.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

#85

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

Ostatnio jeden "tysiączek" jak zapytałem czy wpuści mnie w korku ruszył i odparł:
-ja mam 300 kilomestrów do przejechania a ty jesteś miejscowy.
:oops:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#86

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

FalconTech pisze:Specjalnie się nie zatrzymam jadąc te 90km/h by wpuścić kogoś z bocznej
Ja rozumiem, ale w większości chodzi mi o włączanie się do ruchu w miastach.
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Darco16v

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 17 lip 2011, 16:19
Imię: Darek
Auto: Tigra-A,Celica2ZZ-GE
Silnik: 2.0 16V/1.8 VVTL-i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań/Berlin

#87

Nieprzeczytany post autor: Darco16v »

Wszystko zależy od kultury ludzi. Są jacy są i trzeba to jakoś znieść.
Podłubane 1.8 ,tigra z wyposażeniem ponadfabrycznym ;)

Awatar użytkownika
Junior92

Astro-maniak
Posty: 2646
Rejestracja: 23 sie 2011, 0:53
Imię: Damian
Auto: Astra F / Omega Bfl
Silnik: c18xel / y26se
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#88

Nieprzeczytany post autor: Junior92 »

Mi tam najbardziej podoba się mina gdzie typowy Modzik np ja w takiej astrze widać że auto jego a nie ojca czy cuś i wpuszczam taki zestaw jak jeździ mój ojciec czy tak jak po zdjęciach kolega Rajdowiec zatrzymuje do zera mrugnę czy na cb powiem wjeżdzaj bo przy innych bęcwałach by czekał do śmierci. i mina ludzi którzy nigdy by nie pomyśleli że modzik ma że tak powiem manewry czy różnego typu sposoby kultury jak by jeździł TIRem, niestety mam to po ojcu. wracając z wrocławia często miałem ok 90 na blacie to i zwalniałem długimi mrygnąłem że może zjechać to nie raz słyszałem na cb dzięki czy cuś tego typu ;)
Moja kochanka :D :
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
aRtiDG

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2013, 22:34
Imię: Artur
Auto: Astra F
Silnik: 1.6 8V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice / D.G.

#89

Nieprzeczytany post autor: aRtiDG »

Bo ogólnie jest zauważalne kto robi tysiące kilometrów że częściej wpuści krzyknie coś na radiu niż taki co wyjeżdża do sklepu po jajka, sam osobiście jak tylko mam możliwość to wpuszczam kogo się tylko da, najbardziej mnie denerwuje nieodpowiedzialność ludzi jak wyprzedzają ciebie bo mają wypas fury gdzie po 10 sekundach hamują prawie do zera aby skręcić sobie w lewo

Awatar użytkownika
waldekkasta

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2012, 17:03
Imię: KASTA
Auto: OPEL ASTRA G KARAWAN
Silnik: 1,6 16V
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń / Poznań

#90

Nieprzeczytany post autor: waldekkasta »

aRtiDG pisze:Bo ogólnie jest zauważalne kto robi tysiące kilometrów że częściej wpuści krzyknie coś na radiu niż taki co wyjeżdża do sklepu po jajka....
W większości przypadków tak, chociaż raz poprosiłem na radyjku, by jakiś Reksiu mnie wpuścił z podporządkowanej to pośpiesznie zajechał mi wyjazd i skwitował: "Ty jesteś u siebie, a ja mam jeszcze kilka setek kilometrów do celu". :P :P :P :P
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ