Demontaz tapicerki tylnej klapy - kombi

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Demontaz tapicerki tylnej klapy - kombi

#1

Nieprzeczytany post autor: drago »

Witam wszystkich...
Mam problem. Chcialbym sciagnac tapicerke wraz z plastikami z klapy tylnej w astra h kombi.. jednak nie chcialbym czegos uszkodzic. Mogly ktos napisac jak to zrobic lub dla potomnych wstawic jakies fotki?


[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

Z tego co pamietam są na spinki. Ciagniesz i schodzi, ale z wyczuciem to może spinki jeszcze sie nadadza,a jak nie to grosze kosztuje.

Awatar użytkownika
drago

Astro-maniak
Posty: 326
Rejestracja: 22 gru 2011, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra H caravan
Silnik: 1.7CDTi 101KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#3

Nieprzeczytany post autor: drago »

czyli jakiś ukrytych śrub nie powinno byc..? Bede musial sprawdzic te mocowania tak jak piszesz,Przy okazji sprawdze polaczenia przewodów do ogrzewania tylnej szyby bo mam wrażenie ze jedna linia na szybie niegrzeje.
[External Link Removed for Guests]

Pshemack

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 30 maja 2011, 22:56
Imię: Przemek
Auto: Astra H kombi 2007
Silnik: 1.7 cdti 100KM DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: Pshemack »

W "Sam naprawiam" opisane są jakieś śruby, ale rysunek jest dla mnie trochę nieczytelny:)

Na pewno zaczynasz od górnego obramowania szyby. Rok temu zdejmowałem, bo chciałem zobaczyć rudą pod listwą. Udało mi się nic nie uszkodzić, więc można.
+ tempomat, podłokietnik, czujniki cofania, klimatyzowany schowek, dysze spryskiwaczy od insigni
swap kierownicy (skóra i sterowanie),wyświetlacza (TID -> BID),radia (CD30 -> CD30MP3)
OP-COM

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#5

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

Ja natomiast rozpocząłem rozbieranie od końca, czyli od plastiku gdzie masz uchwyt do opuszczania klapy. Masz tam kołek rozporowy przypominający zaślepkę na śrubę. Płaski śrubokręt w dłoń i do dzieła.

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#6

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

radek_n1 pisze:Ja natomiast rozpocząłem rozbieranie od końca, czyli od plastiku gdzie masz uchwyt do opuszczania klapy. Masz tam kołek rozporowy przypominający zaślepkę na śrubę. Płaski śrubokręt w dłoń i do dzieła.
Tam jest tzw awaryjne otwieranie klapy, trzeba ten plastik wlasnie delikatnie wyjąć, tez rozbieralem żeby rdzeń spod listwy usunąć :D

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: andkan »

U mnie były trzy śruby, dwie we wgłębieniu gdzie jest schowany trójkąt i jedna przy zamku.
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
kutz

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:31
Imię: Krzysztof
Województwo: podlaskie

#8

Nieprzeczytany post autor: kutz »

Witam
Jestem tu nowym użytkownikiem, proszę o pomoc. Zdjąłem plastiki wokół szyby i odkręciłem wszystkie śruby trzymające ten największy element. Teraz moje pytanie jak zdjąć ten największy element by go nie uszkodzić. Próbowałem go podważać ale nic się nie działo, jest jakaś bezszkodowa metoda by go zdjąć?

Roman

Astro-maniak
Posty: 190
Rejestracja: 03 paź 2008, 18:49
Imię: Roman
Auto: Astra H
Silnik: 1.6 16V
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Roman »

Witam, przyłączam się do prośby o "łopatologiczne" podanie jak sięgnąć obudowę tzw. tapicerkę tylnej klapy bagażnika w kombiku, celem dostania się do listwy ozdobnej.
Super by było, by ktoś z szacownych kolegów dokładnie to opisał, a jakby to jeszcze poparł zdjęciami było by extra. Wbrew pozorom dla laika nie jest to takie proste, by cos trwale nie uszkodzić.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Za dwa dni mogę jakieś fotki podrzucić.Temat na forum był już obrabiany.Obejrzyj na Allegoro tapicerkę klapy Kombi i zobaczysz gdzie są zatrzaski.Jakbyś nie kombinował to i tak jakieś zatrzaski urwiesz,ale bez problemu można coś dopasować za malutkie pieniądze...więc nie stresuj się...rwij...ale nie łam :lol: .Wcześniej do wyjęcia parę zabezpieczeń. Obejrzyj dokładnie klapę i zamek,to łatwiejsze niż najprostsza krzyżówka.Jak Ci się śpieszy to proś o objaśnienia Nismo,bo ja przez dwa dni będę niedostępny.

ODPOWIEDZ