Astra GSI nawaliła - Proszę o pomoc ! ! !

Jorge_Kampos

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

Astra GSI nawaliła - Proszę o pomoc ! ! !

#1

Nieprzeczytany post autor: Jorge_Kampos »

Witam wszystkich. Jestem nowym członkiem na forum i jeśli coś robię źle to wybaczcie :oops:
Jestem właścicielem pięknej astry Gsi 2.0 C20NE. Otóż w moim aucie nawalił prawdopodobnie przepływomierz(tak wskazuje komputer z kodów-74). Wszystko było ok dopóki nie założyłem stożka zamiast oryginalnego filtra. Auto od tego czasu strzeliło w filtr chyba z 6 razy. Od tamtej pory auto zaczeło mi gasnąć na wolnych obrotach a na benzynie wogóle przestał chodzić. Wyjąłem wkład przepływomierza i tak jeżdzę od wczoraj. Rozłączyłem akumulator żeby pokasować błędy i o dziwo zaczął jeździć także i na benzynie. Praca silnika jest nierówna ale chodzi. nr przepływomierza to 0 280 217 003. Co oznaczają te symbole?? Czy mogę włożyć przepł. z innyw numerem i będzie chodził?? Ten z tym nr kosztuje 200 zł a pozostałe do 120. O co chodzi??

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: zidan »

z tego co wyczytałem m.in. na tym forum, gaz (a wnioskuje z Twojego posta że go posiadasz) i stożek bardzo sie ze sobą kłócą. Poza tym sam sobie odpowiedziales na pyt postem założyłeś stożek i problem. załóż normalną puszkę filtra i wstaw sportową wkładke pozdr

Jorge_Kampos

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Jorge_Kampos »

zidan pisze:z tego co wyczytałem m.in. na tym forum, gaz (a wnioskuje z Twojego posta że go posiadasz) i stożek bardzo sie ze sobą kłócą. Poza tym sam sobie odpowiedziales na pyt postem założyłeś stożek i problem. załóż normalną puszkę filtra i wstaw sportową wkładke pozdr
Tak. Włożyłem już seryjną puszkę a astra jak kulała tak kuleje

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: zidan »

no to moze faktycznie przeplywka moze Mamanek sie wypowie w temacie jak znajdzie czas i udzieli Ci rady ....pozdr
[External Link Removed for Guests]

kaczor77

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 13 lip 2007, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kaczor77 »

a moze znowu zrestartuj :D
[External Link Removed for Guests]

Jorge_Kampos

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Jorge_Kampos »

Restartowałem komputer już ze 100 razy i tak samo chodzi. Okropnie nierówno

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

witam, polin z tej strony ;) słuchaj, najlepiej poszukaj oryginalnej przepływki o takich numerach. Jeżeli nie znajdziesz to kup zamiennik -może z miesiąc pochodzi, ale dokładnie sprawdź czy do twojego silnika będzie pasować. Miałem to samo, kupiłem zamiennik i auto jeździ, nie ma problemów, ale co oryginał to oryginał. Pozdrawiam

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

A może po prostu silniczek krokowy ci padł 8)
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

zidan pisze:tego co wyczytałem m.in. na tym forum, gaz (a wnioskuje z Twojego posta że go posiadasz) i stożek bardzo sie ze sobą kłócą. Poza tym sam sobie odpowiedziales na pyt postem założyłeś stożek i problem. załóż normalną puszkę filtra i wstaw sportową wkładke pozdr
są różne opinie ale znam nie jedno c20ne z stożkiem i gazem II gen i to hula. nie ma reguły, jak jest dobrze zamontowane to bedzie jeździć.

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

Jorge_Kampos pisze:Od tamtej pory auto zaczeło mi gasnąć na wolnych obrotach a na benzynie wogóle przestał chodzić.
CzakiPPP pisze:A może po prostu silniczek krokowy ci padł
gdyby tak było to byłoby na odwrót. Na benzynie by chodził a na gazie nie. A dalej Ci wyskakuje błąd przepływki?

Zablokowany