Jak znalesc filtr gazu?

porady i pomoce
Awatar użytkownika
KTK

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2009, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak znalesc filtr gazu?

#1

Nieprzeczytany post autor: KTK »

Witam,
Kupilem astre pół roku temu i przejechalem okolo 15 tys km i wypadalo by wymienic filtr gazu, problem jest jednak taki ze nie moge go znalesc. Szukalem w podszybiu i przy parowniku i nie nic. Jestem studentem i nei mam za duzo kasy zeby jechac do mechanika, pozatym chcialbym sie nauczyc jak najwięcej samemu, wiec z gory podziekuje za porady "jedz do mechanika". Nie wiem jakie dane sie wam przydadza wiem napisze wszystko co wiem.
Moj instalacja to:

Reduktor-Zavoli
Elektrozawór - Voltek
Obudowa wielozaworu Irene
Jednostka sterujaca Bingo M

A tak wyglada wnetrze

Obrazek

A tak wyglada instalacja. Myslalem ze ten grzybek obok kolumny Mac Persona to filtr, ale po rozkreceniu nie znalazlem nic podobnego do filtru, tylko jakis metalowy sworzen.
Obrazek

Z gory dzieki za pomoc.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

[External Link Removed for Guests]
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
KTK

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2009, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: KTK »

tak samo myslalem, ale jak to rozebralem to byla tylko taka metalowa tuleja. No chyba ze jakos zle to rozkrecilem. Rozkrecalem od góry? to na 100% to?

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Odkrecasz od dolu - bedzie sruba albo na 13stke albo na imbus...( lub jakis inny). To co odkreciles to trzpien elektrozaworu.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
KTK

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2009, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KTK »

a moge to odkrecic przy pelnym zbiorniku gazu czy czekac az ie skonczy i dopiero wymienic? Sorry jak zadalem glupie pytanie, ale na gazie sie malo znam:/

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Na butli masz wielozawor. Zakrec go recznie i wtedy bierz sie za odkrecanie tego przy filtrze. Nie jest konieczne zakrecanie tego zaworu na butli ,gdyz powinien go zamknac elektrozawor, ale dla bezpieczenstwa zaleca sie zamkniecie reczne. Oczywiscie odkrecajac filtr wyleci Ci odrobina gazu znajdujacego sie w przewodzie.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
KTK

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2009, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: KTK »

Znalazlem śrube, ale ciezko sie do niej dostac bo jest pod spodem. Do filtra dochodza 2 rurki, ktore, przechodza przez nakretki 10, i tu moje kolejne pytanie. Czy jesli je odkrece to bedzie je mozna pozniej bezproblemowo nakrecic z powrotem? Czy trzeba bedzie stosowac jakies dodatkowe uszczelnienie ( np silikon) ? Dodam ze sruba u dołu jest porzadnie przykrecona i łatwo nie pusci.

Paweł84K-ce

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KAtowice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Paweł84K-ce »

kolego powiem tak wymiana filterka to jest jak zabawa z zapałkami przy gazie. A z gazem niema żartów. Jedz do gazownika a wymieni Tobie filterek za 20zł (koszt z filterkiem) jeżeli chcesz sam to robic to i tak potrzebujesz kupic u gazownika filterek a do tego potrzebujesz też preparat do sprawdzania szczelności gazu który i tak kosztuje ok 25zł więc niewiem czy opłaca sie TObie robić to samemu. Gazownik zrobi to w 5 minu i masz pewność że gaz nigdzie nie będzie sie ulatniał bo sprawdzi TObie szczeloność po wymianie. Poza tym to nic trudnego. Przy zbiorniku na odpalonym aucie na LPG odłączasz jeden konektorek i czeksz chwile aż auto samo zgaśnie bo braknie mu gazu. Później możesz się zabrać za odkręcenie obudowy filterka. Myśle że warto dać to zrobić fachowcowi za 20zł jak ma się Tobie spalić auto od nieszczelności. Taka moja rada. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KTK

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2009, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: KTK »

W sumie cos w tym racji jest. Ale robie duzo km i czuje ze dosc czesto bede grzebal przy aucie i chce sie nauczyc jak najwiecej( njamniej wydatkow na mechanika :) ) . Ale dzieki za rade.

ODPOWIEDZ