Brzęczenie we wnętrzu

shivetay

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic F
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Brzęczenie we wnętrzu

#1

Nieprzeczytany post autor: shivetay »

Witam :)

Otóż od miesiąca śmigam sobie już moją nową-starą Asterką :) i coraz więcej widzę co i jak w niej piszczy i skrzypi :).
Ogólnie chodzi mi o brzęczenie wydostające się gdzieś z okolicy szyby i środkowych wylotów nawiewu. Dźwięk nasila się w trakcie przyśpieszania i podczas ruszania. Doprowadza mnie to do szału ^_^ ktoś miał może coś takiego.


A jeszcze chciałem się zapytać czy można zmniejszyć skrzypienie fotela kierowcy?? wiem, że ok12 lat robi swoje, ale może można go trochę odświeżyć :)

Stanley

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 07 maja 2011, 23:50
Imię: Kuba
Auto: Astra F Caravan
Silnik: TC4EE1
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Nieprzeczytany post autor: Stanley »

Cześć, mi się wydaje, że to może być linka od licznika, sprawdź ją, bo może być już zużyta, a co do fotela, to u mnie też skrzypi, chyba da się naprawić to, przynajmniej tak słyszałem, ale na początek, psiknij jakimś WD-40 pod fotelem te miejsca które są metalowe i ruchome, typu jakieś sprężyny, bo to one mogą najbardziej skrzypieć, tylko uważaj przy tym na tapicerkę fotela

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

[External Link Removed for Guests] tu maci maly manual pozbycia sie sprzypienia fotela i nie tylko --- astra f technik -napraw to sam .
marpas 1954

shivetay

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic F
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#4

Nieprzeczytany post autor: shivetay »

Fotel miałem zamiar wyciągnąć i opsikać jakimś samrowidełm :)..a co do tej linki to bryknę się do znajomego mechanika co by rzucił uchem na to :)

alien0497

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 09 maja 2008, 12:18
Imię: XXX
Auto: Astra
Silnik: X16SZR
Województwo: Zagranica - Azja
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: alien0497 »

Nie wiem czy już rozwiązałeś ten problem z brzęczeniem,ale prawdopodobnie to wina luzu na lewarku biegów.Winę za to ponoszą zużyte elementy na krzyżaku zmiany biegów pod maską silnika.Ja już tak jeżdżę dwa lata,jest coraz głośniej.Luz,który powstał na krzyżaku powoduje,że wpada w wibracje drążek,który łączy lewarek w kabinie z krzyżakiem na skrzyni biegów.Drgania tego drążka są przenoszone na deskę rozdzielczą i ma się wrażenie,że to coś pod deską.Jeśli brzęczy przy ruszaniu i przyspieszaniu,to będzie też na postoju.Wypnij osłonę lewarka,to ujrzysz ten drążek.Złap za niego ręką i podkręć trochę silnik do obrotów przy których to brzęczenia najbardziej słychać.Prawdopodobnie będzie brzęczeć jak silnik będzie schodził z obrotów.Miałem jeszcze jeden przypadek świerszcza spod deski.Brzęczał pojemnik podciśnienia powietrza od wewnętrznego obiegu powietrza.Wystarczyło odizolowanie pojemnika od nadwozia.Żeby go sprawdzić włącz i wyłącz obieg wewnętrzny powietrza.Pojemnik najbardziej brzęczał na zimnym silniku.

shivetay

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic F
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#6

Nieprzeczytany post autor: shivetay »

hmm nie zajmowalem sie jeszcze tym brzeczeniem..ale sprawdze w sumie nic mnie to nie kosztuje :)

scrapy9999

ex-Staff
Posty: 275
Rejestracja: 17 paź 2008, 13:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: Y20DTH
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard szczeciński

#7

Nieprzeczytany post autor: scrapy9999 »

Wydaje mi się że przyczyną brzęczenia może być to co Alien napisał. Jak be\ędziesz słyszeć brzęczenie to przytrzymaj ręką drążek. U mnie w taki sposób likwidowałem brzęczenie dopóki nie wymieniłam tulejek na krzyzaku
[External Link Removed for Guests]

shivetay

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic F
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#8

Nieprzeczytany post autor: shivetay »

jechalem sobie dzies i tak mi brzeczec zaczelo to sobie przypomnialem co pisaliscie..i no juz wiem, gdzie jest krzyz :D...hehe ogolnie przy przytrzymaniu drazka brzeczenie ustawalo...ech czyli krzyz :)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

albo wytarty tlumik drgan na jablusz ku lewarka pod mieszkiem .
marpas 1954

shivetay

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra Classic F
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#10

Nieprzeczytany post autor: shivetay »

jutro jade do magika mechanika to mu podrzucę temat

ODPOWIEDZ