Stabilizator przód i tył

jedrek124 Nie określono
Astro-maniak
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra
Silnik: 1600 16v
Województwo: dolnośląskie

Stabilizator przód i tył

Nieprzeczytany post #1 autor: jedrek124 » 19 kwie 2013, 1:57

Witam, mam mały problem z wymianą poduszek stabilizatora, Chciałem to zrobić przy okazji wymiany uszczelki miski olejowej ale z powodu braku dostępu odpuściłem sobie. Dowiedziałem się że aby to zrobić trzeba odkręcić całe sanki. Chciałem się was zapytać jak to najlepiej zrobić i czy przy okazji tego coś się może poprzestawiać w geometrii?

Ponad to chciałem się was poradzić jak poradzić sobie z dość dużą nadsterownoscią. Myślałem żeby usztywnić tył, ale nie wiem czy to coś da. Jeżeli dobrze myśle to czy istnieje możliwość założenia stabilizatora do tylnej belki. Z tego co wiem w GSI występowały one w standardzie, więc do zwykłej też chyba można założyć. I tu rodzi się kolejne pytanie skąd coś takiego wziąć?

analyzer65 Nie określono
Awatar użytkownika
Klubowicz AKP
Imię: Adam
Auto: Citroen C4
Silnik: ET3J4
Województwo: mazowieckie

Re: Stabilizator przód i tył

Nieprzeczytany post #2 autor: analyzer65 » 20 kwie 2013, 10:22

Można zamontować stabilizator od GSi (mówię o przednim). Tam był grubszy ale trzeba odkręcać sanki, a z tego co wiem to może być problem z ruszeniem śrub. Geometria to się nie przestawi, przecież końcówkami drążków kręcił nie będziesz.

Jeśli chodzi o tylny, to również z GSi możesz go wziąć. Szukaj na forum gsi najlepiej takiej części albo z aukcji chociaż tylny jeśli już mi się rzucił w oczy to bardzo dawno temu i jak coś to razem z belką.

Wymiana przedniego stabilizatora sporo by dała - auto będzie sztywniejsze i stabilniejsze na łukach. Tylny również dużo daje, też jest sztywniej.

Wróć do „[F] zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy”