1.9CDTI 120KM 2006 Szarpanie przy dodawaniu gazu

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

Re: 1.9CDTI 120KM 2006 Szarpanie przy dodawaniu gazu

#21

Nieprzeczytany post autor: hoses »

OK OK już tak nie krzyczcie doczytałem :D , tylko ten link mi się nie chciał otworzyć ale już jest OK. W zasadzie to u mnie nic się narazie nie dzieje, tylko zastanawiam się czy profilaktycznie nie zamontować tej zaślepki.

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#22

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

Spróbuję w takim razie zamontować tą blaszkę z linku powyżej jako częściowe zaślepienie (tj blaszka z trzema otworami chcę się upewnić?) i zobaczę jak to wpłynie na zachowanie Astry. Przy okazji tego wyczyścić EGR i przepustnicę jeśli dobrze zrozumiałem?

Awatar użytkownika
biesu87

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 paź 2012, 15:18
Imię: Pawel
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 cDTI
Województwo: mazowieckie

#23

Nieprzeczytany post autor: biesu87 »

Orientuje się ktoś może gdzie taką blaszkę można dostać w Warszawie, bądź okolicach?

nightingale79

Astro-maniak
Posty: 379
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:07
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 DTH 101 KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: nightingale79 »

W ASO Fiata

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#25

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

nightingale79 pisze:W ASO Fiata
Tyle tylko ze cena to ZTCP ok 35 zł
biesu87 pisze:Orientuje się ktoś może gdzie taką blaszkę można dostać w Warszawie
Ja Ci sprzedam. Za 3 dychy. Normalnie okazja bo taniej jak w ASO. Tylko poczekaj chwile bo musze na Allegro zamówić za 6 zł :mrgreen:
pzdr
zbigor

Awatar użytkownika
FaLaGTC

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2011, 17:08
Imię: Karina
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: mazowieckie

#26

Nieprzeczytany post autor: FaLaGTC »

Każdy mechanior to ogarnie? Mam ten sam problem, a aż takich umiejętności nie posiadam :D

Awatar użytkownika
biesu87

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 paź 2012, 15:18
Imię: Pawel
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 cDTI
Województwo: mazowieckie

#27

Nieprzeczytany post autor: biesu87 »

Witam!
Blaszka w ASO FIATA chodzi po 75zl wraz z dwoma uszczelkami, więc postanowiłem zamowić na allegro za 25zł to samo z kosztem przesyłki, po zamontowaniu blaszki tylko z jedna podkładką od strony EGR problem ustał na jak długo nie wiem na razie przejechałem po mieście jakieś 200km i aż przyjemnie jest dodawać gazu w sposób spokojny i nie czuć tego piekielnego szarpania, co do spadku mocy to ciężko ocenić jak depnę do dechy to idzie tak jak szedł.
Pozdrawiam!

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#28

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

Ja jeszcze swojego nie zaślepiłem z braku czasu. Dodatkowo teraz czasem pojawia mi się pomarańczowa kontrolka ukazująca sylwetkę samochodu i klucz. Po ponownym odpaleniu kontrolka znika i tak do następnego pojawienia (co 100km a czasem i 300km). Czy może to być powiązane z niewłaściwie działającym EGR?


pozdrawiam

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#29

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

biesu87 pisze:przejechałem po mieście jakieś 200km i aż przyjemnie jest dodawać gazu w sposób spokojny i nie czuć tego piekielnego szarpania
Masz farta :) U mne zanim sie wszystko poukładało to chyba z 1 zbiornik paliwa wyjeździłem. Myślałem nawet że blaszka nie pomogła :lol:
biesu87 pisze:problem ustał na jak długo nie wiem
na dłuuuuuugo :D
Czasami w gorące dni możesz czuć 1 -2 delikatne szarpnięcia ale da sie z tym żyć :D
biesu87 pisze:co do spadku mocy to ciężko ocenić
A niby dlaczego ma moc spaść? chyba teoretycznie powinna wzrosnąć skoro zamiast cześci spalin dostaje sie do cylindrów świeże powietrze.
pzdr
zbigor

Awatar użytkownika
biesu87

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 paź 2012, 15:18
Imię: Pawel
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 cDTI
Województwo: mazowieckie

#30

Nieprzeczytany post autor: biesu87 »

ZBIGOR, mam pytanie do Ciebie czy też miałeś posykiwanie w okolicach 2500 3000 tysiące w czasie zmiany biegu? U mnie nie ma szarpanie a to posykiwanie raz jest a raz nie nie wiem skąd się to bierze, czytałem fora i łączyłem to z problemem z EGR chyba słusznie, ale sam już nie wiem.
Co do spadku mocy to wiele osób narzekało, że po zamontowaniu blaszki auto muliło. Czekam na odpowiedź THX!

ODPOWIEDZ