Brak sprzęgła (po raz kolejny)

zenonmiroslaw Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik
Imię: zen
Auto: astra II
Silnik: 1.8 16v
Województwo: pomorskie

Brak sprzęgła (po raz kolejny)

Nieprzeczytany post #1 autor: zenonmiroslaw » 27 kwie 2013, 19:43

Dokładnie rok i dwa dni temu miałem awarie, zjechałem z autostrady na stacje po paliwo i gdy chciałem ponownie jechać straciłem sprzęgło(astra II 1.8 16v), było miękkie tak jak gdyby pracował sam pedał bez oporów, oczywiście nie mogłem wbić żadnego biegu, a pod autem wyciekał płyn. Na szczęście jakoś doczołgałem się do domu, w warsztacie powiedziano mi, że to coś w sprzęgle i wymienili mi cały komplet który kosztował 493EUR + 150EUR robocizna (Holandia) A teraz po roku mam to samo czy to możliwe, aby tak się stało z niby nowymi częściami, czy mam prawo brzydko mówiąc opier... tego mechanika czy po prostu mam wielkiego pecha???

Golmist70 Nie określono
Astro-maniak
Imię: Miłosz
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Re: Brak sprzęgła (po raz kolejny)

Nieprzeczytany post #2 autor: Golmist70 » 28 kwie 2013, 18:37

Pytanie, czy dostałeś (przynajmniej do wglądu) wymienione elementy i rachunek z wyszczególnieniem elementów jakie były wymienione ? Jeśli masz rachunek to teoretycznie możesz reklamować. Tylko czy w NL też na nowe części obowiązuje 2 lata gwarancji ? Sądzę, że wymiana samego wysprzęglika (na markowy) rozwiąże problem. Markowe części nie rozpadają się po roku, no chyba że nakręciłeś z 200 tyś km.

andrzej m Nie określono
Awatar użytkownika
Klubowicz AKP
Imię: Dziadzia Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Kontaktowanie:

Re: Brak sprzęgła (po raz kolejny)

Nieprzeczytany post #3 autor: andrzej m » 29 kwie 2013, 14:33

Dobrej marki wysprzęglik potrafi zacząć ciec nawet w krótszym czasie.
Wiem to z doświadczenia.
Dziadzia Andrzej mówi. Jestem jaki jestem.

Wróć do „[G] silnik benzyna”