Astra G - Traci moc po rozgrzaniu 1,6 16v X16XEL

Awatar użytkownika
nycer

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2013, 23:51
Imię: Daniel
Auto: Astra G kombi '98
Silnik: X16XEL
Województwo: warmińsko-mazurskie

Astra G - Traci moc po rozgrzaniu 1,6 16v X16XEL

#1

Nieprzeczytany post autor: nycer »

Witam!

Mam taki problem, moja Astra po odpaleniu po dłuższym postoju bardzo ładnie jeździ, bardzo ładna dynamika, po prostuj jeździ jak marzenie, natomiast po rozgrzaniu nie jest już tak kolorowo, a mianowicie traci moc, jedzie jak by cały czas jechał pod bardzo skromna górę w dodatku z przyczepą. Natomiast na biegu jałowym obroty nie falują ale silnik pracuje bardzo nie ładnie tzn stuka, puka i pracuje niemalże jak diesel.

W ostatnim czasie wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody, sondę lambda (oryginał boscha) wszystkie filtry, olej Valvoline maxlife 10w40, świece NGK, czujnik temperatury ECU (oryginał boscha), jak również zrobiłem diagnostykę, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Daniel 'nycer'

krzychuastra70

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 13 paź 2012, 21:12
Imię: Krzychu
Auto: Opel Astra G 2000
Silnik: X16XEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Nieprzeczytany post autor: krzychuastra70 »

W lato radzę odłączyć ogrzewanie przepustnicy ja tak zrobiłem i teraz jak się zagrzeje to pracuje jak na zimnym.

zielu44

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:53
Imię: Marcin
Auto: VC
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: zielu44 »

krzychuastra70 pisze:W lato radzę odłączyć ogrzewanie przepustnicy ja tak zrobiłem i teraz jak się zagrzeje to pracuje jak na zimnym.
witaj.
i co? nie traci mocy po nagrzaniu silnika? bo głownie o to mi chodzi i nie wiem czy ma to jakiś realny wpływ na spadek mocy.
pozdr

ODPOWIEDZ