Szarpie podczas dodawania gazu powyzej 2 tys obr.

Steinar81

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2012, 22:49
Imię: Dawid
Auto: Astra h
Silnik: 1.9
Województwo: śląskie

Szarpie podczas dodawania gazu powyzej 2 tys obr.

#1

Nieprzeczytany post autor: Steinar81 »

Posiadam Astre H 1.9tdi (110km) kombi .... od okolo tygodnia mam problem z przyspieszaniem powyzej 2 tys obrotow , dodajac gazu przy 2 tys nastepuje kilka zadlawien az do czasu jak dojdzie do 2.5-3 tys pozniej auto idzie normalnie w miare . Nastepnie jak spuszczam noge z gazu tez auto "przyrywa" jakby sie dlawilo i ppo chwili 1-2 sek znowu szlo ... strasznie to denerwujace :( Bylem u mechanika myslac ze to cos przy kostkach na wtryskach itd ( czytalem ze tam moze byc jakas przerwa itd ) ... mech sprawdzil te kostki i stwierdzil ze jest ok wszystko ponadto nie ma zadnych BLEDOW na kompie ( byl podpiety)nic nie wykazuje :( nie mam juz pomyslu co z tym zrobic . Auto ma dpf tak dla scislosci. Do 2 tys obrotow normalnie chodzi ale powyzej juz lekka czkawke lapie i dopiero jak dojde do 3 tys to jest ok . Jakies pomysly ?


ps. jest post ponizej odnosnie szarpania i wskazuja na EGR ale to chyba powinno jakies bledy wywalac na kompie ?? mam niby podobnie bo auto dostaje czkawki na 3-4-5-6 biegu przy tych 2 tys. obr .....

nightingale79

Astro-maniak
Posty: 379
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:07
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 DTH 101 KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Wdzięczny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: nightingale79 »

A kiedy wymieniałeś takie graty jak filtr powietrza i filtr paliwa? Od tego bym zaczął - a później własnie egr.

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Steinar81 pisze:ps. jest post ponizej odnosnie szarpania i wskazuja na EGR ale to chyba powinno jakies bledy wywalac na kompie ?? mam niby podobnie bo auto dostaje czkawki na 3-4-5-6 biegu przy tych 2 tys. obr .....
I to jest prawidłowa diagnoza. Nie szukaj innych przyczyn bo o ile masz silnik 1.9 100 albo 120 KM to aby prawie całkowicie wyeliminowac szarpanie musisz wyczyścić EGR jeśli jeszcze nie padł, założyć blaszkę i dać nowy soft do EGR przeciw szarpaniu. Błędów oczywiście nie powinno być. Czasami może być mimo to konieczna wymiana EGR bo mimo że czysty i sprawny to sie przycina. Ja tak niestety miałem.
pzdr
zbigor

Steinar81

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2012, 22:49
Imię: Dawid
Auto: Astra h
Silnik: 1.9
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Steinar81 »

Ok dziekuje za odpowiedzi tak tez zrobie mam juz namierzony warsztat ktory sie tym zajmuje wiec EGR bedzie "zaslepiony" ;) co do filtrow to powietrza wymieniany rok temu a paliwa wg mecha byl sprawny ... zrobie EGR i zlece wymiane tychze filtrow zeby wyeliminowac zagrozenie ;)

Awatar użytkownika
pitmon

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2011, 12:26
Imię: piotr
Auto: astra h
Silnik: 17ZDTR
Województwo: śląskie
Lokalizacja: sosnowiec

#5

Nieprzeczytany post autor: pitmon »

Objawy masz takie same jak w moim astrolocie. U mnie pomogło czyszczenie czujnika doładowania ciśnienia MAP był tak zasyfiony ze nie było widać jak wygląda po wyjęciu :o masakra.Nie wiem czy masz taki sam jak mój ale wyciągnąć i wyczyścić musisz ostrożnie.

waldzior

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:23
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: waldzior »

EGR-a jak zaślepisz to przejście w tryb awaryjny murowane.

ODPOWIEDZ