Obroty silnika, a wymiana głowicy

Forsberg Nie określono
Użytkownik
Imię: Burgsch
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.6 V8
Województwo: Zagranica - UE

Re: Obroty silnika, a wymiana głowicy

Nieprzeczytany post #11 autor: Forsberg » 09 maja 2013, 18:55

Mobil 10w40.

Na początku nie napisałem, że miałem 2 błędy - błąd cylindra 1 oraz błąd wałka rozrządu czy jakoś tak.

Ogólnie jak wymieniam to raczej wszystko do czego są podejrzenia. To nie jest nowy silnik, na pewno ma w okolicach 250-300 tys przejechane (realnie).
Jak zrobię ten remont to w sumie auto będzie odmłodzone - tak więc z mojej perspektywy wolę zapłącić więcej za wymianę nawet części, które jeszcze dałyby radę pochodzić, niż w razie awarii brać lawetę i ciągnąć auto z Belgii do Polski za cenę równowartą wartości obecnej wymiany.

Samochód odbieram jutro więc napiszę co i jak - chyba, że mnie nie będzie bo jadę na urlop to dam znać kiedy indziej.

arti83 Nie określono
Awatar użytkownika
Astro-maniak
Imię: Stiven
Auto: ASTRA F Kombi
Silnik: X16SZR
Województwo: dolnośląskie

Nieprzeczytany post #12 autor: arti83 » 12 maja 2013, 22:40

nie kumam tego, masz błędy na kompie a mechanik mówi ci o remoncie silnika, człowieku jesli z mechanika jest tak cwaniak to skąd wiesz ze ci te czesci wymienił ?? Może tylko przeczyscił i wystawił fakturę :)
Opisałeś problem na forum, koledzy wyrazili swoje zdanie a ty i tak zrobiłeś to co chciałeś, mam nadzieje że jesli coś zostało wymienione to na takie czesci które rzeczywiście ci pochodzą.
Dla swojej i naszej pewności może podaj pomiary cisnienia na cylindrach, pomiary cisnienia na pompie olejowej i co zostało wpisane na fakturze po naprawie silnika :)

Moje zdanie jest takie, koles wymienił dwa czujniki, jesli coś ci klekotało to wymienił olej lub wstawił popychacze po 20zl szt a ci wstawił kit o remoncie silnika :lol: preparat do mycia silnika kosztuje 12zl :D

Forsberg Nie określono
Użytkownik
Imię: Burgsch
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.6 V8
Województwo: Zagranica - UE

Nieprzeczytany post #13 autor: Forsberg » 24 cze 2013, 20:02

Wróciłem z urlopu :) 1.5 miesiąca po całej Europie :))

No ale do rzeczy. Silnik musiał być przegrzany. Z tego co wiem te silniki jak są dobrze traktowane to trzymają nawet 400-500 tysięcy bez kapitalnego remontu. Z grubszych rzeczy do wymiany m. in. głowica, uszczelka itd., itp., tłumik, świece.
Rwanie i szarpanie ze względu na zalewanie świec.

Ogólnie teraz jest dobrze. Kultura pracy się poprawiła, nie klekocze i jeździ poprawnie.
Niestety jedyną rzeczą, którą nie lubię w Astrze jest poziom obrotów silnika przy 100 km\h - jest to ponad 3000. Co przy jeździe autostradami w Europie przy 140 km\h daje już 4300-4500 obrotów. Są to wysokie obroty i jazda drogą przez 500 km z takimi wskazaniami pewnie bardzo eksploatuje silnik.

Opel mógłby montować skrzynie 6 biegowe...

Dziękuję za chęć pomocy i za poświęcony czas, niemniej forum można traktować jedynie jako dodatkowe wskazówki warte rozważenia. Nikt nie jest w stanie sprawdzić samochodu na odległość, z tego względu identyfikacja problemów może być zgadywanką, która może się sprawdzić, albo nie.

Za naprawę dałem 1700 zł, co przy zarobkach na zachodzie oznacza tydzień pracy. Jest to i tak taniej niż robota tutaj na miejscu, a holowanie do PL w razie awarii np. we Francji byłoby kompletnie bez sensu.

analyzer65 Nie określono
Awatar użytkownika
Klubowicz AKP
Imię: Adam
Auto: Citroen C4
Silnik: ET3J4
Województwo: mazowieckie

Nieprzeczytany post #14 autor: analyzer65 » 29 cze 2013, 23:18

100km/h i ponad 3rpm? Trochę dużo. Przy 120km/h z tego co pamiętam to mam ok. 3rpm, a silnik również 1.6 8v (x16szr)

Wróć do „[G] silnik benzyna”