Zakup wersji CDTI 160 KM

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

Zakup wersji CDTI 160 KM

#1

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Witam

Mam okazję kupić Astrę IV z silnikiem 2.0 160KM z 2010 roku. Przebieg ok. 130 tys.
Auto jest sprowadzone, cena okazyjna ale coś mnie zastanawia:
- na lusterkach są otwory po mocowaniu lusterek do przyczep
- po zgaszeniu silnika usłyszałem chwilę klekotu


Przejechałem się nim i wszystko wyglądało ok, co prawda moim zdaniem nie ciągnął od niskich obrotów ale gdzieś przeczytałem, że dobrze jest go trzymać od 2 tys obrotów by był żwawszy.

Jeśli chodzi o ciągnięcie przyczepy to boję się czy to auto nie przeżyło wiekszości swojego życia jako koń pociągowy, bo jak już ktoś mocuje lusterka na wkręty to chyba nie żeby raz coś przewieźć.. Co sądzicie? Czy ktoś kupił specjalnie mocne auto żeby ciągać jakieś przyczepy? Może w cyrku pracowało? ;)

I ten klekot po wyłączeniu to normalne? Nie miałem jeszcze diesla to nie wiem ale zagrało jak tłoki.
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Jeśli słyszysz podejrzane dźwięki z okolic silnika, to udaj się przed zakupem do ASO, aby zlokalizować ewentualny problem. To nie prosty silnik benzynowy z 8 zaworami, gdzie usunięcie większości problemów jest tanie. W Dieslu nowej generacji praktycznie każdy problem wiąże się z wydatkiem w okolicach 500-1000zł, nie mówię o problemach typowych dla diesli, czyli dwumasą, wtryskami i turbo, gdzie naprawa to kilka tysięcy złotych. Nie kupujesz samochodu za 10 000zł, więc nie żałuj pieniędzy na sprawdzenie. Swoją drogą, jeżeli ktoś przykręca dodatkowe lusterka na wkręty, to nie specjalnie przejmuje się samochodem ;) Warto sprawdzić stan techniczny i blacharski. Nie jesteśmy w stanie zlokalizować problemu na odległość. Czujność przy zakupie tak drogiej używki, gdzie handlarzowi opłaca się kupić najgorszy wrak i go wypucować powinna być ekstremalnie " wyostrzona ". Wizyta w ASO to podstawa w Twoim przypadku.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Są te otwory po lusterkach ale haka nie ma ;)
Ten dźwięk było słychać po zgaszeniu, jakby ostatnie obroty tłoków głośniejsze.
Stan blacharski bdb, sprawdzony.
Środek zadbany.
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

dominikd6

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 15 gru 2007, 20:24
Imię: Dominik
Auto: Astra GTC / Astra J
Silnik: Z18XER/A16LET
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK/KR

#4

Nieprzeczytany post autor: dominikd6 »

Może to odgłosy kończącego się koła dwumasowego?

Pierwsze co mi się skojarzyło czytając o lusterkach to że była to jakaś L-ka (nauka jazdy) :D Ale to tylko skojarzenie, trzeba by zobaczyć jak to dokładnie wygląda.

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Jakby to była L-ka to by była pewnie robiona blacharsko a grubość powłoki na całym aucie idealna.

Zresztą, czy daje się wypasioną Astrę 160 PS do nauki jazdy? Choć widziałem już różne na zachodzie: a3, jakieś coupe..

Teraz to miałbym problem ze sprawdzeniem czegokolwiek bo auto jest 150km ode mnie. A miałem się pilnować zasady, żeby kupować tylko blisko... eh.
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

dominikd6

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 15 gru 2007, 20:24
Imię: Dominik
Auto: Astra GTC / Astra J
Silnik: Z18XER/A16LET
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TK/KR

#6

Nieprzeczytany post autor: dominikd6 »

Ja podkreślam że to jedynie skojarzenie, nie sugeruj się tym. No i masz racje, że raczej wypasiona wersja 160KM nie pasuje na L-ke.

Jednak faktem jest że powinno to podwoić Twoją czujność i zarezerwuj sobie nawet cały wolny dzień, poświęć kase na dojazd, ale sprawdź ją i umów się na serwis.

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

#7

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

Ja zawsze przed kupnem sprawdzałem samochód w ASO. Co prawda czasem trzeba wydać i kilka stów, ale dzięki temu ustrzegłem się kilku bubli, na pierwszy rzut oka wyglądających na zadbane 2-3 letnie auta.
Tobie też to radzę, chyba że lubisz grać w lotka.

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Biorę coś innego jednak, już sprawdziłem w ASO jest ok. Co prawda to tylko 1.7 110KMale za to mały przebieg i super stan.
Jeśli da się jakoś podnieść osiągi auta bez ingerencji mechanicznej to proszę o sugestie :)
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: faza »

Mam taki motor u siebie podciągnięty na 152 KM znajdziesz na forum jak poszukasz gdzie robiłem itd. Do dziś przejechane 5000 km na czipie i odpukać jest malina. Średnie spalanie spadło o ponad pół litra przy takiej samej jexdzie jak przed.

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Może ktoś polecić chiptunera z Krakowa lub okolic?
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

ODPOWIEDZ