co to za przekaźnik?

fox-u Nie określono
Użytkownik
Imię: Maciek
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Województwo: podkarpackie

co to za przekaźnik?

Nieprzeczytany post #1 autor: fox-u » 18 maja 2013, 14:11

http://allegro.pl/opel-vectra-b-1-8-prz ... 17209.html

Witam.
Jesteście w stanie powiedzieć mi co to za przekaźnik? Znajduje się w skrzynce w komorze silnika zaraz obok akumulatora.
I czy może mieć coś wspólnego z zapłonem ew. z pompą paliwa? Pytam ponieważ wczoraj wieczorem autko nie chciało mi odpalić, tak jakby nie dostawało paliwa, czasem się krztusiło. Sprawdziłem czy jest iskra na świecy (była). A dzisiaj jak rano chciałem sprawdzic czy dochodzi paliwo , to to niestety nie dochodziło. Wtedy sprawdzałem czy pompa działa i jak zapaliłem zapłon to auto zaskoczyło od razu. A wczesiej kumpel sprawdzał własnie ten przekaźnik i nic więcej. Mógł sie zawiesić czy co? Do tej pory odpala normalnie, pytam bo nie chcę aby w drodze mi sie nic nie przytrafiło i chciałbym to naprawić.

grzegrz Nie określono
Przyjaciel forum
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie

Re: co to za przekaźnik?

Nieprzeczytany post #2 autor: grzegrz » 21 maja 2013, 6:49

Przekaźnik z tej puszki nie ma nic wspólnego z układem zapłonowym ani paliwowym - bardziej z tego co pamiętam jest on od pompy wtórnego obiegu powietrza montowanej w ecotec'ach. Nie jestem jednak w 100% pewny czy od tej pompy, ale pewny jestem że NIE jest ani od układu zapłonowego ani paliwowego.

Wróć do „[F] karoseria, klimatyzacja, wnętrze, elektryka nadwozia”