Astra GTC - podkarpacie.

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
zgredzik

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2013, 1:37
Imię: Piotr
Województwo: podkarpackie

Astra GTC - podkarpacie.

#1

Nieprzeczytany post autor: zgredzik »

Witam Wszystkich z racji pierwszego postu.

Poszukuję autka z tematu. Max. do wydania 25k (chodź wolałbym mniej z racji wiadomego poprawienia tego i owego po zakupie). W grę wchodzi tylko silnik benzynowy. Dziennie robię około 20km (w dwie strony) do pracy wiec diesel nie bardzo tutaj pasuje. LPG również odpada - mam uraz :evil: Silnik max. 150KM. Oferty tylko z woj. podkarpackiego. Na auto mam zamiar wziąć kredyt, bo mnie już aktualne wozidło dobija. Od razu wrzucam 1 ofertę do oceny czy jest sens sobie głowę zawracać (nie umiem wróżyć ze zdjęć):

[External Link Removed for Guests]

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
zgredzik

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2013, 1:37
Imię: Piotr
Województwo: podkarpackie

#2

Nieprzeczytany post autor: zgredzik »

Nikt się nie wypowie? :( Dochodzi jeszcze jedna oferta. Trochę przekracza moje wymagania, ale gdyby było warto, to czemu nie?

[External Link Removed for Guests]

Wunsch

#3

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

zgredzik ta pierwsza Astra wygląda dobrze. Ja bym jednak umówił się do ASO na szczegółowe sprawdzenie auta. Taka usługa nie powinna kosztować więcej niż 200-300 zł, a najwięcej się dowiesz. Moja przygoda z Astrą zaczęła i skończyła się na eFce. Z doświadczenia wiem, że warto brać najpopularniejsze silniki, bo ewentualne naprawy i serwis będą najtańsze. Pod warunkiem oczywiście, że nie jest się super wymagającym kierowcą. :) Inna sprawa, że wersje 3d są mniej praktyczne, bo duże drzwi na parkingu trudniej szeroko otworzyć i trudniej wgramolić się na tylną kanapę.

Awatar użytkownika
slapi

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2012, 0:10
Imię: Michał
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.6 Turbo
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: slapi »

Ja bym sprawdzil ta pierwsza. Mialem 2 GTC z silnikiem 1.6 i byly calkiem zwawe. Ta druga to juz troche stara, ale to zalezy czy Ci zalezy na wieku auta:)

Awatar użytkownika
zgredzik

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2013, 1:37
Imię: Piotr
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: zgredzik »

Zależy mi na dobrym stanie i w miarę nie oszukanym przebiegu :)

Awatar użytkownika
sylwesters7

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 02 maja 2012, 19:26
Imię: Sylwester
Auto: Astra F sedan
Silnik: 2.0 16v
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Tarnogród

#6

Nieprzeczytany post autor: sylwesters7 »

a na przykład ja nie kupił bym 1.6, to nie jedzie, spali tyle co 2.0 turbo, koszta obsługi podobne.

Awatar użytkownika
slapi

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2012, 0:10
Imię: Michał
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.6 Turbo
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: slapi »

bajki troche opowiadasz, GTC H jest lekka i do normalne i wcale nie wolnej jazdy wystarcza. jedynie jak sie wlaczy klima w upalny dzien przy nagrzanym wnetrzu to czuc obciazenie silnika. a 200km/h osiaga bez zbednego czekania. w fotel nie wgniata, ale mulem tez nie jest. ja mialem srednie spalanie ok 8l/100km.

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Jak 1.6 ma koszta obsługi podobne do 2.0 turbo? :| jak byś powiedział że 1.9 CDTI a 2.0T to jeszcze bym się zgodził..

ale 1.6?? patrzyłeś kiedyś na ceny części? nie wspominam o turbinie, czy dwumasie których 1.6 po prostu nie ma.. Nieporównywalne koszta...
LPG również odpada - mam uraz :evil:
Co znaczy że masz uraz? miałeś dziadowską instalację, silnik który sie do tego nie nadawał a mimo to założyłeś, czy gazownika który zakładał to po pijaku? Dobra instalacja poprawnie założona nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie, i wygodę użytkowania auta..
Silnik max. 150KM.
Nie znam takiego pojęcia.. znam minimum iles KM.. co ci robi za różnicę czy będzie miał 140 czy np. 170? co sie stanie jak będzie miał więcej przy tych samych kosztach?
Oferty tylko z woj. podkarpackiego
Powodzenia.. najczęściej i całej Polski nie starcza żeby znaleźć solidne auto, szuka się nawet kilka miesięcy.. a czasami trzeba i samemu szukać za granica.. ale z takim podejściem później są efekty
bo mnie już aktualne wozidło dobija
Może zawęź poszukiwania do Giminy? po co gdzieś dalej jechać..
GTC H jest lekka
z której strony??
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Awatar użytkownika
slapi

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2012, 0:10
Imię: Michał
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.6 Turbo
Województwo: małopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: slapi »

zaki1989 - GTC H 1.6 wazy 1250kg, GTC J 1.6 turbo wazy 1500kg - teraz juz czujesz roznice? :lol:

ODPOWIEDZ