CD70 problem z przeskakującym pokrętłem

co polecacie i jak obsługiwać
raflp Nie określono
Użytkownik
Imię: Rafał
Auto: OPEL ASTRA GTC 1.9 COSMO
Silnik: Z19DTJ
Województwo: śląskie

Nieprzeczytany post #1 autor: raflp » 20 kwie 2015, 19:37

Witam

Mam problem z radiem CD70 navi od jakiegoś czasu główne środkowe pokrętło przeskakuje tylko o jedna pozycje i wraca z powrotem ( kręce w prawo przeskoczy przekręcam dalej w prawo wraca w lewo). Wyczytałem na internecie że problemem są zimne luty na wtyczce łączącej panel z korpusem radia ale nie znalazłem żadnej instrukcji jak rozebrać radio i jak się do tego dostać może ktoś spotkał się z tym problemem ??
Drugi problem polega na wymianie lub czyszczeniu lasera od navi na internecie znalazłem instrukcje do wymiany lasera przy radiu ale od nawigacji nie znalazłem może ktoś ma takie coś i poratuje.

pozdrawiam

LifeGuard Nie określono
Astro-maniak
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: 1,6 / Z16 XEP
Województwo: mazowieckie

Nieprzeczytany post #2 autor: LifeGuard » 22 sie 2018, 22:20

https://www.youtube.com/watch?v=fFBJGB7p7dw

odgrzewam wątek, bo przelutowanie styków od złącza płyty radia z panelem pomogło mi przywrócić działanie dużego pokrętła, nie przeskakuje już tylko o jeden "ząbek" ale działa poprawnie.

jakby ktoś nie umiał sam przelutować, to polecam wizytę u jakiegoś elektronika, całość zajęła mi jakieś 45 min z rozkręceniem i skręceniem radia, nie licząc wizyty w sklepie elektronicznym w celu zakupienie pasty do lutowania, przydaje się aby nie złączyć ścieżek przez przypadek.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Nawigacja, GPS, Wideorejestratory”