Kalendarz AKP 2019

Etap I: zgłoszenia zdjęć: (do 07.10.2018 12:00)
Etap II: głosowanie: tutaj (od 08.10.2018 08:00 do 25.10.2018 12:00)

Uchwyt telefonu na kratkę nawiewu

Tomek85 Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

Nieprzeczytany post #1 autor: Tomek85 » 30 kwie 2015, 13:32

Cześć,

czy polecićie uchwyt na kratkę do telefonu?
na allegro znalazłem http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-na ... 70237.html jednak nie wiem czy bede w stanie zamontować telefon na prawo od kierownicy, gdzie w astrze nawiew jest pionowy.

Aphi Nie określono
Astro-maniak
Imię: Piotr
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: 1.4 NET LPG
Województwo: śląskie

Re: Uchwyt telefonu na kratkę nawiewu

Nieprzeczytany post #2 autor: Aphi » 30 kwie 2015, 21:19

Niestety nie mam jeszcze swojej Astry, ale mogę coś napisać o tym uchwycie, bo mam podobny w aktualnym samochodzie:

Dla mnie jak do tej pory jest to najlepszy uchwyt jeśli chodzi o wkładanie i trzymanie telefonu, ale niestety ten element który wkłada się w kratkę to (wg mojego doświadczenia) nie sprawdza się - po prostu strasznie ślizga się i wypada z kratki zupełnie uniemożliwiając włożenie telefonu jedną ręką i nie można być pewnym że uchwyt pod ciężarem telefonu nie wypadnie.

Tak mnie to denerwowało, że wywaliłem to dziadostwo i część przednią skręciłem blaszkami z kratką.
Teraz mam idealny uchwyt, ale w nowym samochodzie na pewno tak go nie będę przykręcał.

Wiec tak jak Ty szukam jakiegoś innego fajnego, albo spróbuję jakoś połączyć ten co mam z takim mocowaniem do kratki:

I jeszcze jedno: ten uchwyt nie ma przegubu pozwalającego przechylić telefon, trzyma telefon praktycznie w jednej pozycji. Jeśli kratka jest pod złym kątem to będziesz patrzył na telefon przechylony np w stronę pasażera.

Tomek85 Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik

Nieprzeczytany post #3 autor: Tomek85 » 07 maja 2015, 15:05

kupiłem forever av-110, uchwyt który można przymocować do kratki. Jest tego cała masa na allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=uchwyt+na+kratke&search_scope=category-95595&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-2-e-0402

w Astrze jedyne miejsce gdzie w miare sensownie można zamontować telefon przy pomocy takiego uchwytu to nawiew na lewo od kierownicy. Dodatkowo warto poprowadzić kabel zasilający telefon co można dokonać poprzez zrobienie gniazda zapalniczki schowanego w rozdzielce pod kierownica

Creep Nie określono
Astro-maniak
Silnik: A14XER

Nieprzeczytany post #4 autor: Creep » 07 maja 2015, 16:14

Ja mam uchwyt wkładany do gniazda zapalniczki. Jest w nim zintegrowana (i bardzo wydajna) ładowarka USB z dwoma gniazdami. Ogółem bardzo sobie chwalę. Trzyma stabilnie, telefon jest pod ręką i dobrze widoczny. Jedyny feler to zasłonięta konsola środkowa, ale da się z tym żyć ;)

Tomek85 Nie określono
Awatar użytkownika
Użytkownik

Nieprzeczytany post #5 autor: Tomek85 » 07 maja 2015, 16:29

a możesz wrzucić zdjęcie i napisać jaki to model uchwytu?

Creep Nie określono
Astro-maniak

Nieprzeczytany post #6 autor: Creep » 07 maja 2015, 17:29

Obrazek

Model widać na zdjęciu ;) Na allegro jest za niespełna 60 zł.

astraTTastra Mężczyzna
Astro-maniak
Imię: Kamil
Auto: ASTRA TT
Silnik: 1.9 CDTI
Garaż: 830971
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #7 autor: astraTTastra » 08 maja 2015, 13:47

ten uchwyt jest elegancki

marwisn Mężczyzna
Awatar użytkownika
Moderator Techniczny
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Garaż: 835695
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany post #8 autor: marwisn » 08 maja 2015, 16:05

Pewnie wyjdę na marudę, ale wszelakiej maści uchwytki działają mi na nerwy.

Tyle, że korzystam z wbudowanego zestawu i fabrycznej navi. Więc nie wiem po co telefon ma być na widoku non stop.

Uchwyt na kratce powoduje, że telefon jest nisko. Korzystanie z nami w taki sposób jest bardzo niewygodne i uciążliwe.

Dzwonienie w świetle prawa wymaga zestawu. Najtańszy zestaw by kupimy za około 100 PLN. I telefonu nawet nie musimy wyjmować z kieszeni/torby.

Co najwyżej wyprowadziłem sobie kabelek micro usb w rejon między fotelami by awaryjnie móc podładować telefon.
AF - ZA - AH - AK

Obrazek

Creep Nie określono
Astro-maniak

Nieprzeczytany post #9 autor: Creep » 09 maja 2015, 12:40

Wiesz, nie każdy ma wbudowany zestaw głośnomówiący w radiu. A kupowanie zewnętrznego, to w moim mniemaniu, atrapa. Niewiele gorszy efekt jestem w stanie osiągnąć wbudowanym głośnomówiącym w telefonie. Ponieważ nie rozmawiam w aucie przesadnie dużo - wystarczy. Pewnie bluetooth w radiu byłby znacznie wygodniejszy, ale inwestycja w moim przypadku nieracjonalna.

Podobnie z navi. Wolę to z telefonu, niż gdybym miał wbudowane. Lepsze opcje aktualizacji, większa elastyczność. A do tego używam dość rzadko, więc inwestowanie w fabryczne navi byłoby nieracjonalne. Dobrą opcją byłoby możliwość bieżącego transferu obrazu z telefonu do ekranu w aucie. Ale nie mam takiej opcji, wiec uchwyt pozostaje najrozsądniejszym rozwiązaniem.

McSimus Nie określono
Astro-maniak
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie

Nieprzeczytany post #10 autor: McSimus » 09 maja 2015, 22:29

Akurat navi wolę mieć jak najwyżej, stąd taki uchwyt odpada. Co do zewnętrznego głośnomówiący vs. telefon to w sumie fakt ale zależy od konkretnego modelu. Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

Wróć do „[J] karoseria, klimatyzacja, wnętrze, elektryka nadwozia”