olej w 1.6 16V

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

pawelg303 pisze:
lupo79 pisze:opel dla tego silnika przyjmuje normę 750ml oleju na 1000km :D
A kto taka normę przewidział??? :/ wydaje mi się że przesadzasz tutaj. 1 litr na 10 000km jak weźmie to mogę się zgodzić ale 0,75l na 1000 ?? Wątpię przy takim zużyciu możesz wliczać olej do zużycia paliwa ;))


Pozdrawiam
kto? nasz wspaniały opel :D może nie jest to opisane w instrukcji ale np w instrukcjach serwisowych jak najbardziej. powiedzą Ci to także w każdym dziale technicznym aso :D

silniki ecotec maja zła sławe właśnie co do branie dużych ilości oleju jak się je pałuje na wysokich obrotach ;) niektórym biorą nawet prze takie pałowanie 1l na 1000km ;)

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Druga sprawa że pierścienie się szybko dość zużywają. Wtedy zaczyna brać kolosalne ilości. Jak pierścienie są nowe i dotarte odpowiednio to prawie nie bierze. Mnie przed zmianą brał w ostatniej fazie 1l/500km :shock: A po zmianie bierze ok. 50ml/1000km. Opłaca się to zrobić.

twlodar

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 lis 2007, 8:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wiskitki
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: twlodar »

Silnik eksploatowany na krótkich trasach bierze więcej oleju, tym więcej, im
mocniej się go ciśnie. Nierozgrzane pierścienie i uszczelniacze nie przywierają
właściwie do powierzchni kielichów i zaworów, stąd większe zużycie. A zużycie
1 litr na 11000 km to naprawdę drobiazg..

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: riko »

Ale co z tym olejem pod głowicą???Ja mam coś takiego i mi nie ubywa oleju ale czy czeka mnie remont głowicy??? :roll:
Caravan do końca...

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

No to mnie zaskoczyliście wychodzi na to ze te silniki naprawdę są do bani... :/ Mi aktualnie nie bierze oleju wcale więc odnosiłem do swojego a litr na 1100km to cholernie dużo... :/
riko pisze:Ale co z tym olejem pod głowicą???Ja mam coś takiego i mi nie ubywa oleju ale czy czeka mnie remont głowicy??? :roll:
Jaki remont wymień uszczelkę zobacz co tam jest i jeździsz. A z drugiej strony skąd tam olej? Z bloku do głowicy olej przechodzi kanałami tak? poza tym jest tez płaszcz wony no i jak np głowica przepuszcza na zewnątrz z komory spalania i pominie kanał wodny to będzie się tak "ślinił" chyba...?

Pozdarwiam

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: pers »

mi tam nie bierze nic, zrobiłem w miesiąc ponad 2500 km. i nic nie ubywa :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

pawelg303 pisze:No to mnie zaskoczyliście wychodzi na to ze te silniki naprawdę są do bani... :/ Mi aktualnie nie bierze oleju wcale więc odnosiłem do swojego a litr na 1100km to cholernie dużo... :/
heh wiesz to że bierze olej przy ostrej jeździ to nie znaczy że są do bani ;) pomijając ten olej to słyszałem wiele opinii że są to bardzo żywotne silniki bo dobrze eksploatowane potrafią robić naprawdę duże przebiegi ;) choć prawdę mówiąc te np 100KM w 1.6 16V nie może się równać z 90KM w 1.9 8V ;) (sprawdzone)

jak się będzie jeździć normalnie to nie będzie ubywać ;)

pawelg303

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:08
Imię: Pawel
Silnik: X14XE/LPG
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: pawelg303 »

JOszi pisze:choć prawdę mówiąc te np 100KM w 1.6 16V nie może się równać z 90KM w 1.9 8V ;) (sprawdzone)
a o jakim 1,9 mówisz? Mój ojciec ma 1,4 82MPi w astrze i jak wymienialiśmy uszczelkę pod głowicą to zużycie na gładzi cylindrowej nie było zauważalne .. a ma przejechane ponad 230 tyś. km a np u mnie chwalę sobie oszczędność jest naprawdę w tym dobry..

Pozdrawiam

pers

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 04 lut 2008, 23:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: pers »

co do mocy w tych silnikach to pomimo tych 100 KM mam wrażenie że mam z 40 tak do 3000 obr. :mrgreen:

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: gimof »

pers pisze:co do mocy w tych silnikach to pomimo tych 100 KM mam wrażenie że mam z 40 tak do 3000 obr. :mrgreen:
Tu chyba warto dać wykres charakterystyki zew. silnika :P
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ